Alfa 2021 Başvuruları Başladı

mimarizm.com / 04 Mart 2021
Ankara’daki ilgili üniversite öğrenci ya da mezunlarının başvurularına açık, genç bir sanatçının ilk sergisini gerçekleştirmeyi hedefleyen "Alfa 2021"e başvuru için son tarih 23 Mayıs 2021.

Müze Evliyagil bünyesinde kısa süreli sergi ve projelerin de gerçekleştirildiği ArtOda, iki sene önce ilki yapılan Alfa serisine bu yıl da yine “Alfa 2021” olarak Ankara’da genç sanatçılara itici bir güç olabilmek adına, her sene değişmek koşuluyla bir sanatçı, bir koleksiyoner, bir küratör ve bir akademisyenin oluşturduğu jürinin vereceği karar doğrultusunda, daha önce kişisel sergi açmamış bir genç sanatçının ilk sergisini gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Yalnızca Ankara’da bulunan üniversitelerin resim, heykel, seramik, fotoğraf, video, grafik tasarım bölümlerinin lisans, yüksek lisans veya doktora programlarına devam eden veya bu programların birinde öğrenimlerini tamamlamış kişilerin başvurularına açık olan “Alfa 2021” için son başvuru tarihi 23 Mayıs 2021 Pazar günü olarak belirlendi.

Jüri: Necmi Sönmez (Küratör), Azra Tüzünoğlu (Galeri Direktörü), Esra Aliçavuşoğlu (Akademisyen), Burçak Bingöl (Sanatçı), Ömer Özyürek, Koleksiyoner

Başvuru Koşulları

- Başvurular her tür malzeme ve tekniğe açıktır.

- Katılımcıların yalnızca Ankara’da bulunan üniversitelerin resim, heykel, seramik, fotoğraf, video, grafik tasarım bölümlerinin lisans, yüksek lisans veya doktora programlarına devam eden veya bu programların birinde öğrenimlerini tamamlamış olmaları gerekmektedir.

- Katılımcıların 1 Ocak 2021 tarihinde 35 yaşından gün almamış ve daha önce kişisel sergi açmamış olmaları gerekmektedir.

- Finalist olan katılımcı, Alfa 2021 sergisinde, başvuru sürecinde sunacağı eserlerin birebir aynısını sergilemek zorundadır. (Seriye uygunluğa göre sonradan eklemeler yapılabilir.)

Ayrıntılı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :