Acrylic Design Awards 2020

mimarizm.com / 20 Aralık 2019
"Geleceği Şekillendirmek" teması ile bu sene ikincisi düzenlenen Akrilik Tasarım Yarışması 2020 için son başvuru tarihi 17 Ocak 2020.

Mitsubishi Chemical grup şirketlerinden Lucite International ve Türkiye distribütörü Ak-taş Dış Ticaret AŞ'nin düzenlediği, koordinasyonu ve iletişimi MIMARSIV tarafından yapılan Akrilik Tasarım Yarışması 2020'nin bu sene ikincisi düzenleniyor.

Geleceği Şekillendirmek’ teması ile düzenlenecek yarışmada bu senenin sloganı: “Öğrencileri, ‘Döngüsel Ekonomi’nin ilkelerine uygun, daha sürdürülebilir bir geleceğe katkı sunma potansiyeline sahip bir ürün veya deneyimi akrilik ile tasarlamaya davet ediyoruz.”

Yarışmanın ikinci yılında da jüri, Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Arif Özden, İç Mimar Atilla Kuzu,  Ak-taş Dış Ticaret AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Ayşegül Denkel, Mimar Doç. Dr. Ece Ceylan Baba, Sanatçı Günseli Kato, Mimar Melike Altınışık ve Mimar Şebnem Buhara’dan oluşuyor. Jüri, tasarımın daha sürdürülebilir bir gelecek yaratma potansiyelini ne ölçüde sergilediğine, akriliğin avantajlarından ne ölçüde faydalandığına ve tasarımın biçim ve fonksiyon açısından ne kadar özgün bir bileşim yarattığına bakarak kazananları seçecek.

İstanbul, Ankara, İzmir, Trabzon ve Eskişehir’de farklı üniversitelerde sunumlarla tanıtılan yarışma 2019/20 öğretim yılında; Mimarlık, İç Mimarlık ve Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümlerinde okuyan lisans öğrencilerine açık.

Ödüller

Birincilik ödülü: 2.000 EUR ve ‘Tasarımın Arka Planı’ özel video çekimi
İkincilik ödülü: 1.000 EUR
Üçüncülük ödülü: 500 EUR
Mansiyon: 250 EUR (jüri takdirinde)

Son başvuruların 17 Ocak 2020 tarihine kadar yapılacağı yarışma hakkında detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın
 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :