Açık Çağrı 2021: Kültür için Alan

mimarizm.com / 04 Şubat 2021
Kültür için Alan'ın, kültürel merkezlerin dışındaki üretimleri desteklemek ve teşvik etmek amacıyla açık çağrıda bulunduğu 2021 proje başvuruları 25 Şubat 2021 tarihine kadar yapılabilir.

Fotoğraf: Amar Kılıç

Açık Çağrı 2021, görsel sanatlar, kültürel miras, edebiyat, sinema, müzik, çağdaş sanat, performans, dans, tiyatro ve yeni medya sanatları alanında üretim yapan kişi, kurum, inisiyatif ve sivil toplum kuruluşlarını proje destek başvurusu yapmaya davet ediyor. Kültür için Alan, kültürel merkezlerin dışındaki üretimleri desteklemek ve teşvik etmek hedefiyle İzmir, Diyarbakır, Gaziantep ve bu kentlerin komşu şehirlerine odaklanıyor.

Buna göre; İzmir’in komşu illeri olan Manisa, Aydın, Balıkesir; Gaziantep’in komşu illeri olan Kilis, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Şanlıurfa; Diyarbakır’ın komşu illeri olan Mardin, Batman, Muş, Bingöl, Elazığ, Adıyaman‘dan da başvurular kabul ediliyor.

Başvuru formunda açıklanan kriterleri karşılayan projelerin her biri 85.000 TL’ye kadar finansal destek alabilirler. Bu destek fonu öncelikli olarak, sanatsal anlayışı kültürel alanda bilgi ve/veya eğitim programlarıyla birleştiren, etki yaratmayı ve daha geniş ve çeşitli bir kitleye ulaşmayı hedefleyen proje önerilerine odaklanıyor.

Başvuru formu 25 Şubat 2021 günü saat 23:00’da kapanacaktır. Başarılı projeler 5 Nisan 2021 tarihinde Kültür için Alan’ın internet sitesinde ve sosyal medya hesaplarında yayınlanacaktır. 

Başvuru ve ayrıntılı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :