4. Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri

mimarizm.com / 02 Mayıs 2016
Yurtbay Seramik’in Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) işbirliği ile düzenlediği “4. Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri”ne başvurular devam ediyor. “Seramik Karo Tasarımı” alanında, “Kaos ve Düzen” temasıyla düzenlenen yarışmanın son başvuru tarihi, 21 Kasım 2016.

Türkiye ve KKTC’deki üniversitelerin mimarlık, güzel sanatlar, sanat ve tasarım ile mühendislik fakültelerine bağlı mimarlık ve tasarım disiplinlerini kapsayan bölümlerinde öğrenim gören önlisans, lisans ve lisansüstü öğrencilere açık olan yarışmaya ekip ya da bireysel olarak başvuru yapılabiliyor. Ekip başının belirtilen disiplinlerden olması koşuluyla, diğer ekip üyelerine farklı disiplinlerden olma imkânı sağlanıyor. Yarışmanın birincisine Unicera Seramik Banyo Mutfak Fuarı’nda (8-12 Mart 2017), Yurtbay Seramik standında tasarımının üretilerek sergilenmesi imkânı sağlanıyor.  

Yurtbay Seramik ve Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) işbirliğiyle düzenlenen Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri yarışmasında, genç tasarımcılar “Kaos ve Düzen”den ilham alıyor. Evrende, doğada olup biten her şey adeta bu ikili üzerine kurulu. Biri olmadan diğeri var olamıyor. İkisinin ilişkisi evrensel bir düzeni, uyumu ve dengeyi ifade ediyor. Katılımcıların, kaos ve düzen birlikteliğinden, bu zıtlığın yarattığı uyumdan ilham alan tasarımları paylaşmaları bekleniyor. 

4. Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri jürisinde Ali Bakova (Tasarımcı / Ali Bakova Design), Atilla Kuzu (İçmimar, Tasarımcı / Zoom-TPU Kurucu Ortağı), Prof. Ayşegül İzer (MSGSÜ GSF Grafik Tasarımı Bölüm Başkanı), Prof. Sevim Çizer (DEÜ GSF Seramik ve Cam Tasarımı Bölüm Başkanı) ve Şule Koç (Tasarım Direktörü / Şule Koç Design) yer alıyor. 

Ödüller bayi toplantısında sahibini bulacak

Birincinin 10.000 TL, ikincinin 7.500 TL, üçüncünün 5.000 TL ile ödüllendirileceği yarışmada ayrıca, üç öğrenciye 1.000 TL'lik eşdeğer mansiyon ödülü verilecek. Yarışmanın birincisine para ödülünün yanı sıra UNICERA Seramik Banyo Mutfak Fuarı’nda Yurtbay Seramik Standı’nda tasarımının üretilerek sergilenmesi imkânı sağlanacak.

Toplam 6 tasarımcı veya ekibin ödüllendirileceği 4. Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri'ne başvurular, 21 Kasım 2016 tarihine kadar kabul edilecek. Ödüle hak kazananlar 6 Aralık 2016 tarihinde yarışmanın web sitesinde açıklanacak. Yarışmanın ödül töreni, Yurtbay Seramik’in bayi toplantısında gerçekleştirilecek; kazananların ulaşım ve konaklama masrafları Yurtbay Seramik tarafından karşılanacak.

Ayrıntılı bilgi ve başvuru formu için tıklayınız.

 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
  • a.lale erik 7 yıl önce yarısmaya aday ........hacettepe güzel sanatlar seramik mezunu.1998
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :