3. Uluslararası Nurten Aksugür En İyi Kavram İletişimi (EİKİ) Öğrenci Yarışması

mimarizm.com / 26 Aralık 2017

Doğu Akdeniz Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü tarafından iç mimarlık öğrencilerinin katılımına açık olarak düzenlenen yarışmanın son teslim tarihi
23 Şubat 2018.

Yarışmanın Amacı:
Nurten Aksugür EİKİ Öğrenci Yarışması, dünya çapında tüm İç Mimarlık öğrencileri için kurgulanmış bir yarışmadır. Amacı, İç Mimarlık alanında eğitim gören öğrencilerin dikkatlerini eleştirel, yaratıcı ve özgün düşünceye odaklamaları, tasarımın kavramsal boyutunun önemini anlamaları, çeşitli bireysel sunum yöntemleri yardımıyla iletişim kurmaları ve düşüncelerini paylaşmaları için motivasyon ve destek sağlamaktır.


Kim Katılabilir?
İç Mimarlık bölümlerinde öğrenim gören tüm öğrenciler.


İstenilenler
2016-2017 ve 2017-18 akademik yılları, Güz ve Bahar dönemlerinde yapmış olduğunuz projenizle ilişkili (tasarım veya tasarımla ilişkin derslerde), “Kavram Sunumum” diyebileceğiniz herhangi bir anlatım; örneğin yazı - poster - kısa film – fotoğraf/lar - eskiz defteri - ya da herhangi başka bir yöntem ile oluşturacağınız kavram iletişim çalışmanızla Nurten Aksugür EİKİ yarışmasına katılabilirsiniz.


Yarışma Dili
İngilizce ve Türkçe.


Teslim Tarihi, Yeri ve Formatı
Katılım ve teslim için son tarih 23 Şubat 2018 Cuma günüdür. Sunum çalışmalarının Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, İç Mimarlık Bölümü’ne elden, aşağıda verilen adrese posta yoluyla, elektronik posta veya doküman transfer programları kullanarak (n.aksuguryarisma@emu.edu.tr adresine) teslim edilebilmektedir. Yarışmacıların ekte sunulan formu doldurmaları, kendileri için iki harf ve 4 rakamdan oluşan bir rumuz seçmeleri ve sunulan işlerinde isim ve diğer bilgiler yerine bu rumuzu kullanmaları gerekmektedir. Rumuz dışında çalışmalarda herhangi bir isim veya yarışmacının kimliğini belirten bilgi kullanılması yarışmacının diskalifiye olması ile sonuçlanabilir.


Zaman Akışı
Jüri değerlendirmeler için 2 Mart 2018 Cuma günü toplanacaktır. Kazananların isimleri 9 Mart 2018 Cuma günü Yarışma web sayfasında duyurulacaktır.

Organizasyon Komitesi
Yrd. Doç. Dr. Guita Farivarsadri - Koordinatör
Araş. Gör. Eliz Erdenizci
Araş. Gör. Mojtaba Karimnezhad
Araş. Gör. Hozan Latif
Araş. Gör. Pooya Lotfabadi
Araş. Gör. Sıla Su Yanar
İç Mimarlık Bölümü, Doğu Akdeniz Üniversitesi tarafından organize edilmektedir.
Aksugür ailesi ve Doğu Akdeniz Üniversitesi sponsorluğunda düzenlenmektedir.

Jüri Üyeleri
Prof. Dr. Erdal Aksugür
Prof. Dr. Burçin Cem Arabacıoğlu
Doç. Dr. Özge Cordan
Doç. Dr. Sevinç Kurt
Dr. Buğu Şah
Prof. Dr. Uğur Ulaş Dağlı
Doç. Dr. Kağan Günçe
Yrd. Doç. Dr. Guita Farivarsadri


Raportörler
Araş. Gör. Eliz Erdenizci
Araş. Gör. Sıla Su Yanar

Ödüller
Birincilik Ödülü: 3.000 TL
İkincilik Ödülü: 2.000 TL
Üçüncülük Ödülü: 1.000 TL


Sunum, Sergi ve Ödül Töreni
Jüri tarafından sergilenmeye değer bulunan tüm katılımlar hem elektronik ortamda hem de DAÜ Mimarlık Fakültesi Sergi Salonu'nda sergilenecektir. Sergi 5-9 Mart 2018 günleri arasında ziyarete açık olacaktır. Ödül töreni daha sonra ilan edilecek tarihte Doğu Akdeniz Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi’nde gerçekleşecektir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Nurten Aksugür Kimdir?
1 Mayıs 1943’te İstanbul’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden Şubat 1968 yılında Yüksek Mühendis Mimar olarak mezun oldu. Eğitimi sırasında, okul arkadaşı Erdal Aksugür ile Ekim 1967’de hayatını birleştirdi. Karadeniz Teknik Üniversitesi’ni kuran İTÜ Mimarlık Fakültesi hocalarının daveti ile Mart 1969'da Trabzon KTÜ’de göreve başladı. Fiziksel Çevre Kontrolü alanında sürdürdüğü akademik çalışmaları sırasında KTÜ Mimarlık Laboratuvarı içinde yer alan Akustik Deneyler Ünitesini kurdu ve İTÜ Mimarlık Fakültesi’nde başladığı deneysel doktora çalışmalarını tamamlayarak 1977 yılında Fiziksel Çevre Kontrolü alanında PhD derecesini ve Doktor ünvanını aldı. Ekim 1980’de KTÜ’den ayrılarak Suudi Arabistan’ın Dammam kentindeki Kral Faysal Üniversitesi (KFU), Kızlar İçmimarlık Bölümü’nde Aralık 1982’de Doçent olarak göreve başladı. Aynı bölümde 1985-1987 yılları arasında 3 yıl Bölüm Başkanı olarak görev yaptı. Ağustos 1991’de ise KFÜ’den ayrılarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Lefke kentindeki Lefke Üniversitesi’ne katıldı. 1992-1994 yılları arasında İç Mimarlık Kurucu Bölüm Başkanı ve Akademik Rektör Yardımcılığı görevini sürdürdü. 1993 yılında Profesör ünvanını kazandı. 1994 Mayıs ayında Girne’de eşi Erdal Aksugür’le birlikte Vision Artists Center adlı sanat galerisi-sanat malzemesi ağırlıklı kırtasiye ve sanat tartışmalarının yer aldığı Kafe kompleksini hayata geçirdi. 1994 Eylül ayında katıldığı Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde önce Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi olarak, 1997-2001 yılları arasında da İç Mimarlık Bölümü’nü kurarak Kurucu Bölüm Başkanı olarak görev yaptı. Kendi isteği ile emekliye ayrıldığı Nisan 2009 tarihine dek öğretim üyesi olarak DAÜ Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümünde hizmete devam etti. Nurten Aksugür 23 Temmuz 2012’de hayata veda etti. ‘Dünyadaki Cennetim’ dediği Aşağı Mazı Köyü’nde defnedildi. Geride, kendisinin ‘En büyük zenginliği’ olarak gördüğü öğrencileri kaldı.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :