3. Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması

mimarizm.com / 09 Kasım 2009
Türk mobilya sektörünün ihracatını artırmaya yönelik, mobilya üreticileri ile tasarımcıları bir araya getiren 3 . Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması'na başvurular başladı. İhracatçı Birlikleri'nin düzenlediği yarışmanın "Ödül Töreni" 4 Mart 2010 tarihinde yapılacak ve 2010 yılında ilk kez geleceğin tasarımcıları olan ilk ve orta öğretim öğrencileri de yarışmaya katılacak.

Ev, ofis ve mutfak-banyo mobilyaları olmak üzere üç ana temada düzenlenecek yarışmaya bu yıl profesyoneller, uygulayıcılar ve lisans öğrencilerinin yanısıra ilk ve orta öğretim öğrencileri de katılacak. Geleceğin tasarımcılarını yaratıcı çözümlere teşvik etmek amacıyla açılan bu kategori, 2010 yılında mobilya sektörünün gelişimine ışık tutacak değişik tasarımları bu alana çekecek.

Dış Ticaret Müsteşarlığı koordinatörlüğü, Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri organizatörlüğü ve İstanbul İhracatçı Birlikleri, Ege İhracatçı Birlikleri ile Akdeniz İhracatçı Birlikleri'nin katkısıyla düzenlenen yarışmayı destekleyen kuruluşlar arasında TRT, Mimarlar Odası, İç Mimarlar Odası, CNR-Sine Fuarcılık ve bu yıl bu kuruluşların arasına katılan Yaratıcı Çocuklar Derneği bulunuyor.

Başta Devlet Bakanı M.Zafer Çağlayan, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Dış Ticaret Müsteşarı Ahmet Yakıcı, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin ve THY Genel Müdürü Doç.Dr.Temel Kotil gibi önemli kurum ve kuruluşların üst düzey yetkilileri de yarışmada Onur Jüri Üyesi olarak yer alıyor.

Yarışmanın asli jüri üyeleri ise; tasarım alanında günümüzün en önemli isimlerinden oluşuyor. Jüri Başkanlığı'nı Prof. Önder Küçükerman'ın yürüteceği yarışmanın diğer jüri üyeleri ise tasarımın ve sektörün duayenleri arasında olan Reşit Soley, Aziz Sarıyer, Jan Nahum, Eren Talu, Mustafa Toner, Memduh Şen, Kaan Dericioğlu, Ahmet Keleli ve Didem Çapa...

Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması'nın ödül veren sponsor firmaları; Türkiye'nin büyük ve önemli mobilya firmaları arasında yer alan Bürotime, Kastamonu Entegre, Atagür Ahşap, Çilek Mobilya, Emo Home-Balıkçıoğlu Mobilya, Ersa Ofis Mobilyaları, Gentaş Werzalit ve Sanset-İkoor'dan oluşuyor. Nadir Metal firması ise yarışmada ödül alan tasarımcılara özel basım birer altın hediye edecek.

Ödül Töreni 4 Mart 2010 tarihinde İstanbul'da Rahmi Koç Müzesi'nde yapılacak olan yarışmada ödül alan projeler; 3-7 Mart 2010 tarihleri arasında i-deco İstanbul Dekorasyon ve Tasarım Fuarı'nda, 8-12 Mart 2010 tarihleri arasında da İstanbul Dış Ticaret Kompleksi'nde, sergilenecek.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :