3. Doğal Taş Tasarım Yarışması

mimarizm.com / 26 Kasım 2013

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB)'in Türk doğal taşlarının marka değerini yükseltmek amacıyla hayata geçirdiği 3. Doğal Taş Tasarım Yarışması'na başvurular başladı.Bu yıl üçüncü kez düzenlenen yarışma, profesyoneller ve öğrenciler için iki ayrı kategoriden oluşuyor. Son başvuru tarihi 7 Şubat 2014 olan 3. Doğal Taş Tasarım Yarışması, Türkiye ile birlikte KKTC'den de katılımcılarını bekliyor.

Zengin doğal taş rezervleri ve sahip olduğu renk ve desen çeşitliliği ile fark yaratan Türk doğal taş sektörü, tasarımın gücü ile marka değerini artırıyor. Sanayicilerle tasarımcıları bir araya getirerek doğal taş sektörünün tasarım kalitesini yükseltmeyi hedefleyen İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB), 'Doğal Taş Tasarım Yarışması'nı bu yıl üçüncü kez düzenliyor.

‘Doğal Taş Yarışması' ile Türk doğal taşlarının tasarımcılara ve mimarlara tanıtılması, günlük yaşamda kullanılabilir, özgün ve üretilebilir tasarımlara ulaşılması hedefleniyor. Yarışmacıların iç mekân ya da dış cephe kaplamaları için yorumlayacakları tasarımlar, doğal taşların değişik kullanım alanlarının da ortaya çıkmasına katkı sağlayacak. İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB)'nin Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve T.C. Ekonomi Bakanlığı desteği ile düzenlediği 3. Doğal Taş Tasarım Yarışması'nda yeni ve çarpıcı fikirler yarışacak.

Doğal taşın var olan değerine değer katacak yarışmanın profesyonel kategorisinde, birinci gelen tasarımın sahibi 20 bin TL, ikinci 15 bin TL ve üçüncü 10 bin TL ödül kazanacak. Profesyonel kategoride mansiyon ödülü ise 5 bin TL. Öğrenci kategorisinde ise birinci tasarım 10 bin TL, ikinci tasarım 7 bin 500 TL ve üçüncü tasarım 5 bin TL ile ödüllendirilecek. Öğrenci kategorisinde 2 bin 500 TL'lik mansiyon ödülü de verilecek.

Yarışma Takvimi
Son Başvuru Tarihi: 7 Şubat 2014
Jüri Değerlendirme Toplantısı: 28 Şubat 2014
Ödül Töreni: 21 Mart 2014

Doğal taş ihracatında tasarım açısından güçlü, katma değeri yüksek, çevreye duyarlı ve sürdürülebilir ürünler geliştirebilecek tasarımcıları sektöre kazandırmak için gerçekleştirilen ‘Doğal Taş Yarışması'nın başvuru koşullarına ve diğer tüm detaylara ilgili web sitesinden ulaşılabilir.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :