2. Biyoçeşitlilik Proje Yarışması

mimarizm.com / 29 Aralık 2015
Akçansa, iştiraki olduğu HeidelbergCement’in faaliyet gösterdiği ülkelerde düzenlediği, maden sahalarının biyolojik değerlerini artırmayı amaçlayan “Biyoçeşitlilik Proje Yarışması”nın Türkiye ayağının ikincisini düzenliyor.

Öğrenci, mezun, akademisyen ve araştırmacılara yönelik düzenlenen yarışmayla maden sahalarının fauna, flora çeşitliliğini ve ekolojik değerini artırmayı amaçlayan projeler üretilmesi ve bu yöndeki farkındalıklarının artırılması hedefleniyor. Çevreye, doğal yaşama ve sürdürülebilir geleceğe katkıda bulunmaya davet eden yarışmanın başvuruları, 1 Mart 2016 Salı gününe kadar devam edecek.

Maden sahalarında biyolojik çeşitliliğin artırılması için düzenlenen uluslararası bilim ve eğitim yarışması olan Biyoçeşitlilik Proje Yarışması’nın amacı; maden sahalarında üretim devam ederken ve faaliyet sonrası arazilerin ve doğal yabani hayatın yaratıcı, farklı ve inovatif projelerle tekrar doğaya kazandırılması, bu alanlarda biyolojik çeşitliliğinin artırılması ve geliştirilmesine katkıda bulunmak.

Uluslararası düzeyde iki yılda bir düzenlenen biyoçeşitlilik proje yarışmasının ilki 2011 senesinde yapılmış, yarışmaya 18 ülkeyi temsilen 300’den fazla proje katılmıştı. 2012 yılında Almanya’nın Heidelberg kentinde düzenlenen törenle ödüller sahiplerine verildi. İkincisi 2013 senesinde yapılan yarışmaya, 22 ülkeyi temsilen 700 proje katıldı. 2014 yılında Çek Cumhuriyeti’nin Prag kentinde düzenlenen törenle ödüller sahiplerine verildi.  

Büyük ödül 30.000 Euro

Kabul edilen tüm projeler, aynı anda hem ulusal hem de uluslararası ödüller için yarışacak. Ulusal değerlendirmede birinci olacak projeye 5.000 Euro, ikinciye 3.000 Euro, üçüncüye ise 1.500 Euro nakit para ödülü verilecek.

Uluslararası alanda başarı elde eden yarışmacılar ise 5 değişik kategoride 10.000’er Euro değerinde para ödülü kazanacak. Bunların dışında 30.000 Euro tutarındaki büyük ödül ise en iyi projeye verilecek.

Akçansa Biyoçeşitlilik Proje Yarışması’na katılım koşulları:

o Bir öğrenci, bir mezun, bir akademisyen veya bir araştırmacıysanız
o Maden alanlarında biyoçeşitliliği destekleyecek fikirleri test etmek istiyorsanız
o Katılımcı maden sahalarımızdanbirini seçin
o Mevcut kategoriler arasından bir proje teklifi hazırlayın
o Proje teklifinizi 1 Mart 2016 tarihine kadar www.quarrylifeaward.com adresinden kayıt edin
o Proje teklifiniz seçildiğinde, saha çalışması 2016 yılının Nisan ve Eylül ayları arasında gerçekleştirilecek
o Kazananlar, 2016 sonbaharında açıklanacak

Açıklamalar, gereksinimler, zamanlama ve uygulama formu için tıklayınız.

İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :