14. Uluslararası Genç Mimarlar Buluşması Kısa Film Yarışması

mimarizm.com / 20 Şubat 2019
Mimarlar Odası Antalya Şubesi’nin düzenlediği 14. Uluslararası Genç Mimarlar Buluşması Kısa Film Yarışması’na başvurular başladı. Yarışmaya son katılım tarihi ise 15 Nisan 2019.

Yarışmanın Amacı

Yansıma, soyut ve somut anlamlarıyla; birebir ifade etme, kopya etme, yeniden yorumlama, yorumlayarak dışa vurma, yansıtma gibi farklı anlamlar ifade edebilen bir kavramdır (ve yansıma ile yaratılan sonsuzluk hissinin mimarlık disiplini için önemli bir öğe olduğu bilinmektedir.)

Mimarlık, kendi içerisinde yansıma ve yansıtma kavramlarını farklı boyutlarıyla barındırmakla beraber birçok açıdan tarihsel süreçte disiplinlerarası alanda adından bahsettirmiştir. Mimarlığın farklı disiplinlere, onların da mimarlığa farklı boyutlarda yansımalarını gözlemlemek mümkündür. Bu bağlamda, mimarlığın farklı disiplinlere yansımaları sonucunda neler ortaya çıkmaktadır? Mimarlığın kendi içerisinde barındırdığı yansıma kavramları nasıl yorumlanmaktadır? Yansıma kavramı, farklı anlamlarıyla mimarlık özelinde nasıl değerlendirilmelidir ve farklı alanlarda ne gibi yansımalarda bulunabilir? Mimarlığın günlük hayata yansımasından ne gibi sonuçlar çıkarılabilir? 

Bu gibi sorulara cevap aranırken; mimarlığın kendi içerisindeki yansımaları ve farklı disiplinlerle ilişkilerinin yeniden yorumlanması, sorgulanması amaçlanmaktadır. Katılımcıdan, yansıma kavramının, mimarlık özelinde ve/veya mimarlıkla ilişkisinin sorgulanması, yeniden yorumlanması beklenmektedir

Yarışma Takvimi
Başvuru bitiş tarihi
: 15 Nisan 2019 (Başvuru formu için tıklayın)
Etkinlik tarihi: 26- 28 Nisan 2019

Seçici Kurul
Sidar Serdar Karakaş   (Kısa Film Yönetmenleri Derneği Başkanı)
- Ertuğ Uçar  (Y. Mimar)
- Dürrin Süer Kılıç (Mimar)

Ödüller
Birinci Ödül: 4.000 TL
İkinci Ödül: 2.000 TL
Üçüncü Ödül: 1.000 TL
Katılımcı Özel Ödülü: 1.000 TL

Katılım koşulları ve daha fazla bilgi için tıklayın.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :