13. TSMD Mimarlık Ödülleri

mimarizm.com / 17 Mayıs 2018
Türk Serbest Mimarlar Derneği (TSMD), bu sene 13.'sü verilen TSMD Mimarlık Ödülleri için adaylarınızı bekliyor. Aday göstermek için son tarih 6 Temmuz 2018.

TSMD Mimarlık Ödülleri, Türk Serbest Mimarlar Derneği (TSMD) tarafından iki yılda bir verilmektedir.

Jüri çalışmalarının katılımcı, objektif ve şeffaf olabilmesi için aday gösterme sürecinin katılıma ve önerilere açık bir süreç olarak gelişmesi önemsenmektedir. Bu kapsamda aday gösterme sürecinin internet, sosyal medya vb. yollar ile tüm mimarlık camiasına duyurulması planlanmıştır. Herkesin aday gösterme sürecine aktif olarak katılımı amaçlanmaktadır.

Bu çerçevede, aşağıda verilen kategorilerdeki adayların en geç 6 Temmuz 2018 tarihine kadar jüriye ulaştırılmak üzere TSMD merkezine iletilmesi beklenmektedir.

Adayların, sadece isim ile (yapı adı, kurum/kişi ismi) bildirilmesi yeterli olacaktır. Yapı Ödülü adayları için yapıların fotoğrafları da iletilebilir.

Ödül Kategorileri

TSMD Büyük Ödülü: Mimarlık mesleğinin uygulanmasında, eserleri ile çağdaş mimarlık sanatına katkıda bulunan ve gelecek kuşaklara yön verici mesajlar ileten bir mimara veya ortak çalışan mimarlara birlikte verilir.

TSMD Yapı Ödülü: Gerçekleştirdiği ve uygulama alanında örnek olarak gösterilebilecek mimari eserin, projelendirmeyi de kapsayan tüm süreçlerinde ortaya koyduğu mimari düzey ve hassasiyet, uyguladığı detay ve teknoloji, geliştirdiği sistemler vb. nedenlerle, müellif mimarına verilir. Bu ödül en fazla üç yapı için verilir.

TSMD Basın Yayın Ödülü: Mesleğimizin uygulanması, tanıtılması, sorunlarının yayınlanması ile sonuçlarının topluma mal edilmesine olanak sağlayan, yazılı ve görsel basın alanında değerli katkıları olan kişi veya kuruluşlara verilir. Bu ödül en fazla üç adet verilir.

TSMD Mimarlığa Katkı Ödülü: Mimarlık mesleğine yaptığı katkılardan dolayı kişi veya kurumlara verilir. Bu ödül en fazla üç adet verilir.

TSMD Jüri Özel Ödülü: Bu araştırma oy çokluğuna dayalı bir ön değerlendirme ya da bir anket çalışması olmayıp, jüriye veri sağlamaya yönelik bir destek olarak algılanmalıdır.

Jüri Üyeleri

Suha Özkan (başkan)
Nesrin Yatman
Enis Öncüoğlu
Neşe İtez
Önder Kaya
Hüseyin Egeli
Cem Sorguç
Gökhan Aksoy (yedek)


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :