Uluslararası Yapı / Turkeybuild 2009 İstanbul Fuarı'nın "Stand Ödülleri" Dağıtıldı

mimarizm.com / 07 Mayıs 2009


Bu yıl 32'incisi gerçekleştirilen Uluslararası Yapı / Turkeybuild 2009 İstanbul Fuarı kapsamında verilen "Amacına Uygun Tasarlanmış Stand Ödülleri", Kaya Ramada Otel'de düzenlenen bir kokteyl ile sahiplerini buldu.

Yapı Fuarlarının gelenekselleşmiş ödül programı "Amacına Uygun Düzenlenmiş Stand Ödülleri"nde birinciliğe "Tekno Yapı – Barrisol PVC Gergi Tavan Sistemleri", ikinciliğe "Artı Taah. İnş. Dek. Mob. İnş. ve Müh. Hizm. San. Tic. Ltd. Şti.", üçüncülük ödülüne ise "Kalekim Kimyevi Maddeler San. ve Tic. A.Ş." layık görüldü. Mansiyon ödülünü "Seranit Granit Seramik Sanayi ve Tic. A.Ş."ye ait stand kazanırken, YEM Özel Ödülü'nü ise "Kam Ankara Beton San. A.Ş." firmasına ait stand aldı.

"Amacına Uygun Tasarlanmış Stand Ödülleri"nin seçici kurulunda Doç. Dr. Arda İnceoğlu, Mimar Ali Manço, Mimar Hasan Çalışlar, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Bengü Uluengin ve Mimar Sinan Omacan görev aldı. Seçici kurul fuarda yer alan standları, ürünle kurduğu bağlantı ve ürünün belirtilmek istenen niteliklerinin en iyi şekilde vurgulaması üzerinden değerlendirdi. Jüri değerlendirmesi sırasında standın üç boyutlu bir tasarım nesnesi olarak düzenlenmesi ve görsel malzeme kullanımındaki estetik kriterler de göz önünde bulunduruldu.

"Stand Ödülleri"nde bu yıl birincilik ödülünü kazanan "Tekno Yapı – Barrisol PVC Gergi Tavan Sistemleri", malzemenin esneklik ve ışığı yarı geçirgen olarak süzme özelliklerini, sınırları zorlayan bir tasarım ile standın bütününde sergilemesi ve küçük boyutuna rağmen yarattığı üç boyutlu etkiyle ortaya koyduğu güçlü mekan duygusu sayesinde jürinin beğenisini kazandı.


Malzemenin diğer seçeneklerden ayrılmasını sağlayan başlıca özelliklerini ve gündelik hayatta kullanıldığı işlevleri kısıtlı bir alanda sergileyen, farklı malzeme kullanımları ve ışık efektleriyle sıcak ve sade bir mekan oluşturan "Artı Taah. İnş. Dek. Mob. İnş. ve Müh. Hizm. San. Tic. Ltd. Şti." standı, ikincilik ödülü aldı.
Üçüncülük ödülü kazanan "Kalekim Kimyevi Maddeler San. ve Tic. A.Ş." standı ise, malzemenin alışılageldik kullanımında gizli kalan kaba halini stilize ederek çarpıcı bir doku oluşturması, sınırlarını tanımlayan bölücü duvarlarda özgün formların kullanımıyla güçlü bir mekan etkisi yaratması nedeniyle ödüle layık görüldü.
Mansiyon ödülü, standın dolaşım alanından algılanan cephelerinde malzemenin kesiminde yakalanabilecek geometriyi ve kesinliği gözler önüne seren bir dokunun oluşturulması nedeni ile "Seranit Granit Seramik Sanayi ve Tic. A.Ş."ye verildi.

"Amacına Uygun Düzenlenmiş Stand Ödülleri" kapsamında "Kam Ankara Beton San. A.Ş." firmasına ait stand da YEM Özel Ödülü'ne değer bulundu.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :