Saint-Gobain Öğrenci Yarışması’nın Kazananları Belli Oldu

mimarizm.com / 03 Kasım 2020
Her yıl sürdürülebilirlik teması ile dünyanın farklı bir şehrini konu alarak öğrenciler tarafından projelendirilmesi beklenen “Saint-Gobain Öğrenci Yarışması”nın Türkiye finali sonuçlandı.

Türkiye’de faaliyet gösteren Saint-Gobain şirketlerinin ortak katılımı ve katkısıyla gerçekleştirilen 2020 Saint-Gobain Öğrenci Yarışması’nın kazananları belli oldu. 2. aşamayı geçen 19 proje arasından seçilen 5 proje 31 Ekim’de İstanbul’da düzenlenen ve webinar üzerinden yapılan ulusal finalde yarıştılar.

Orjinal bir dile sahip olması, temel fikri iyi yansıtması ve projenin zenginleşme potansiyelinin yüksek bulunması sebepleriyle birincilik elde eden Gazi Üniversitesi öğrencisi Elif Şencal ile 19 Mayıs Üniversitesi öğrencisi Burak Aydın 10 bin TL’lik ödülün de sahibi oldu. Ekip, uluslararası finalin yapılacağı Paris’te Türkiye’yi temsil etmeye de hak kazandı.

Şartnamede istenen kriterleri sağlayan ve analitik çalışmasıyla öne çıkan projeleri ile ikinciliği alan İzmir Ekonomi Üniversitesi’nden Gizem Çalışkan ve Ayça Sevinç ekibi ise 7 bin beş yüz TL’lik ödülü kazandı. Dereceye giren ekipler 2021’de Paris’te düzenlenecek uluslararası finalde ülkemizi temsil etme ve uluslararası ödül için yarışma hakkı da elde etmiş oldu.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :