"Sağlık İçin Mimarlık" 2009 Öğrenci Ödülleri

mimarizm.com / 15 Haziran 2009
RIBA tarafından desteklenen bağımsız çalışma grubu "Architects for Health" (Sağlık için Mimarlar) tarafından organize edilen "Öğrenci Sağlık Tasarımı Ödülleri", hala eğitimini sürdürmekte olan veya geçtiğimiz 18 ay içinde mezun olmuş mimarlar ve mimar adaylarına çağrıda bulunuyor. Sağlık mekanı tasarımına yönelik her türlü projenin kabul göreceği ödül programı, dünyanın dört bir yanından katılımcılara açık.

"Architects for Health", sağlık fasilitelerinin planlanması ve tasarımı konularında mükemmellik peşindeki kişi ve kurumları bir araya getirerek daha iyi sağlık çevrelerinin oluşturulmasını teşvik etmeyi ve desteklemeyi amaç edinmiş bir topluluk. Topluluğun gerçekleştirdiği ve mimarlık öğrencilerini odağına alan ödül programı, hali hazırda bir sağlık mekanı ya da fasilitesi tasarımı yapmamış isteklilere de iki farklı proje şartnamesi de sunuyor: Yine organizasyon komitesi tarafından nitelikleri ve bilgileri belirtilmiş bir arazi üzerinde gerçekleştirilebilecek tasarımlar için önerilen konular "şiddet mağdurları için düşük bir önlemli rehabilitasyon ve koruma merkezi" ile "16 yaşa kadar çocuklar için tedavi merkezi".

Proje materyallerinin maksimum 4 adet A4 büyüklüğünde ve 300 dpi çözünürlüklü proje paftasını kapsayacağı ve internet üzerinden ulaştırılacağı "Öğrenci Sağlık Tasarımı Ödülleri"ne başvurular 10 Sterlinlik bir ücret karşılığı yapılabiliyor. Program dahilinde birinciye ve finalistlere takdim edilecek para ödülü ise jüri tarafından belirlenecek; ama son senenin 1000 Sterlin tutarındaki birincilik ödülü alt sınır kabul edilecek.

Geçtiğimiz senelerde gönderilmiş projelerin kabul görmeyeceği ödül programının son teslim tarihi ise, 3 Temmuz 2009.

Daha detaylı bilgiye ulaşmak veya başvuru formunu doldurmak için lütfen tıklayınız.
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :