Nuri İyem Resim Ödülü Yedinci Sahibini Arıyor

mimarizm.com / 13 Nisan 2012
2006 yılından bu yana gerçekleştirilen "Nuri İyem Resim Ödülü", bu yıl yedinci sahibini bulacak. Program kapsamında ödüle layık görülen sanatçıya, 10 bin Türk Lirası'nın yanı sıra "Nuri İyem Resim Ödülü" nü simgeleyen ve Prof. Rahmi Aksungur tarafından özel olarak üretilen bronz "Heykel" de takdim edilecek. İpi göğüsleyen sanatçı, lebriz.com sanatçı katalogları bölümünde de iki yıl süre ile online katalog hakkı kazanacak."Nuri İyem Resim Ödülü" kapsamında ödül kazanan ve seçici kurul tarafından sergilenmeye değer bulunan eserler, 26 Haziran–10 Temmuz 2012 tarihleri arasında Evin Sanat Galerisi'nde sergilenecekler. İlgili eserler, hazırlanacak kapsamlı katalogda da bir araya getirilecekler.

2012 Nuri İyem Resim Ödülü'nün seçici kurulu, Prof. Rahmi Aksungur, Prof. Dr. Adem Genç, Prof. Dr. Zeynep İnankur, Prof. Kemal İskender, Ümit İyem, Prof. Dr. Erhan Karaesmen, Temür Köran, İrfan Önürmen ve Prof. Dr. Mehmet Özer'den oluşuyor.

Yarışmaya katılmak için 18 yaşını doldurmuş T.C. vatandaşı ressamların, Evin Sanat Galerisi'nden veya galerinin web-sitesinden temin edecekleri katılım formlarını, yapıtlarıyla birlikte 3 Haziran 2012 saat 19:00'a kadar Evin Sanat Galerisi'ne teslim etmeleri gerekiyor.

"Nuri İyem Resim Ödülü", 26 Haziran 2012 tarihinde Evin Sanat Galerisi'nde düzenlenecek bir tören ile sahibini bulacak.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :