MIPIM'den EAA-Emre Arolat Architects'e İki Ödül Birden

mimarizm.com / 30 Ocak 2009
EAA-Emre Arolat Architects, mimarlık dünyasının prestijli ödüllerinden "MIPIM Architectural Review Future Project Awards 2009"da iki farklı projesiyle "Commended" payesi alarak onurlandırıldı. EAA-Emre Arolat Architects dünyanın farklı ülkelerinden yaklaşık 300 projenin katıldığı yarışmada Türkiye'den ödül alan tek mimarlık ofisi oldu.

Tekfen Kağıthane Ofisleri - EAA

EAA'ya yarışmada ödül getiren Tekfen Kağıthane Ofisleri "Ofis Yapıları" kategorisinde yarışan 51 proje arasında, Milas Ağaoğlu Golf Oteli ise "Perakende ve Rekreasyon Yapıları" kategorisinde yarışan 44 proje arasında ödül listesine giren dörder projeden biri oldu.

Ödül programının kentsel tasarımdan karmaşık işleve, konuttan sürdürülebilir projelere uzanan sekiz kategorisinde dağıtılan "Commended", "Highly Commended" ve özel mansiyon ödülleri dışında, bir de kategori üstü birincilik ödülü verildi. Isay Weinfeld tarafından tasarlanan Sao Paulo'daki 360 binası, MIPIM AR Future Project Awards'ın büyük kazananı oldu.

Milas Ağaoğlu Golf Oteli - EAAİngiliz mimarlık dergisi Architectural Review ve dünyanın önde gelen emlak pazarı MIPIM işbirliği ile 2002 yılından beri organize edilen MIPIM AR Future Project Awards'ın jürisine, Architectural Review dergisinin editörü Paul Finch başkanlık ediyor. Jüri değerlendirmesinde projelerin; yaratıcı, güncel ve iyi mimarlık örnekleri olarak işverenin beklentilerini karşılamasının yanı sıra, toplumsal yaşama katkı sağlaması ile çevresel ve sosyal sorumluluk bilinci ile tasarlanmış olmasına dikkat ediliyor.

360 Building, Isay Weinfeld


MIPIM AR Future Project ödülleri, 11 Mart 2009 gecesi Cannes'daki Palm Beach Casino'da yapılacak görkemli bir törenle sahiplerine sunulacak. Mart ayında Cannes'da gerçekleştirilecek olan MIPIM Fuarı'nda sergilenecek olan projeler 30.000 MIPIM üyesine gönderilmek üzere hazırlanan yarışma katalogunda da yer alacak.

Kazanan tüm projeleri görüntülemek için lütfen tıklayınız.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :