2011 MIPIM Ödülleri'nin Kazananı, Sürdürülebilir Projeler

mimarizm.com / 15 Mart 2011Geçtiğimiz hafta Cannes'da düzenlenen törende sahiplerini bulan 2011 MIPIM Ödülleri, yeni yapıdan renovasyona, bürodan konuta varıncaya dek tüm projelerde, yatırımcıların, sürdürülebilir gayrimenkul arayışında olduklarını gösterdi.

Gayrimenkul profesyonellerini bir araya getiren önemli uluslararası etkinliklerden MIPIM Fuarı, 85 ülkeden 4 bin yatırımcı ve toplam 18 bin katılımcı ile 8-11 Mart 2011 tarihlerinde Cannes'da gerçekleştirildi.

Fuar kapsamında 21'inci kez düzenlenen MIPIM Ödülleri ise, 10 Mart 2011 Perşembe akşamı yapılan törenle sahiplerine sunuldu. Bu sene, 'İş Merkezi', 'Futura', 'Ekolojik Bina', 'Otel ve Turizm Merkezi', 'Yenilenmiş Ofis Yapısı' ve 'Konut Yapısı' olmak üzere 6 kategorinin yer aldığı ödül programının jürisi; Michael Strong (Jüri Başkanı; EMEA, CB Richard Ellis Başkanı ve CEO'su), Jacques Ferrier (Jacques Ferrier Architectures), Paolo Gencarelli (Unicredit Group İtalya Direktörü), Ann Heywood (The College of Estate Management Müdürü), Frank Khoo (Axa Real Estate Asya Bölgesi Genel Müdürü), Robert Peto (RICS Başkanı) ve Olivier Piani (Allianz Real Estate Fransa Genel Müdürü)'den oluşuyordu.

2011 MIPIM Ödülü'ne değer görülen projeler şöyle sıralanıyor:

İş Merkezi Kategorisi:
"Siège social Chèque déjeuner" (Chèque déjeuner Genel Merkez Binası)


Proje yeri: Gennevilliers, Fransa
Mimari proje: Art & Build Architect
Uygulama: Jean-Paul Rozé
Geliştirici: AG Real Estate

"Sel riski altındaki bir bölgede yer alan Carré 92 arazisinin tehditleri fırsata dönüştürüldü. Yemek fişi basan 'Chèque déjeuner' şirketi çalışanlarının, genel merkez binasına güvenli bir şekilde erişebilmesi amacıyla pilotiler üzerine inşa edilen binanın çevresinde, yağmur suyunun birikebilmesi için, ortaçağ şatolarındakine benzer bir çukur bırakıldı.

Binanın kalbinde; saydam yüzeyli asansörler, geniş alleler, etkileyici bir merdiven, kafeterya, fitness merkezi ve toplantı salonu ile bağlantı halinde olan altı katlı bir atriuma yer verildi.

Sürdürülebilir yapı malzemeleri ile inşa edilen proje, aynı zamanda Fransa'da kabul gören ‘HQE' (Yüksek Çevre Kalitesi) ve ‘THPE' (Çok Yüksek Enerji Performansı) ekolojik yapı sertifikalarının kriterlerini de karşılıyor."

Ödül kazanan diğer prolere ulaşmak için lütfen ilerleyniz. >>>>>


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :