Cityscape Dubai Awards'dan EAA’ya Çifte Ödül

mimarizm.com / 07 Ekim 2010
EAA-Emre Arolat Architects, 8 projesiyle 12 farklı kategoride finale kalan tek mimarlık ofisi olarak rekor kırdığı 2010 Cityscape Dubai Awards töreninden iki büyük ödülle döndü.  


Minicity Maket Parkı

EAA-Emre Arolat Architects imzalı Maksimum Evler projesi "Konut Yapıları" kategorisinde, Minicity Maket Parkı Yapısı ise "Rekreasyon Yapıları" kategorisinde 2010 Cityscape Dubai Ödülleri'ne layık görüldü. EAA-Emre Arolat Architects'in 12 finalist projesiyle geceye damgasını vurduğu 2010 Cityscape ödül töreni, 5 Ekim 2010 günü Dubai'deki Grand Hyatt Hotel'de gerçekleşti.


Maksimum Evler projesi

Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen ödül programı; dünyanın en önemli gayrimenkul yatırım ve geliştirme etkinliklerinden biri olarak kabul edilen ve her yıl 120'den fazla ülkenin gayrimenkul uzmanlarını, mimarlarını, tasarımcılarını ve plancılarını uluslararası bir iletişim ortamında bir araya getiren "Cityscape Dubai" kapsamında gerçekleştiriliyor.

American Institute of Architects (AIA) tarafından desteklenen ödül programında, yarışmaya katılan yapı ve projeler; ticari/karma kullanımlı yapılar, kamusal yapılar, rekreasyon yapıları, konut yapıları, turizm ve ulaşım yapıları gibi ana kategorilerde değerlendirildi. Belirlenen ödül kategorileri dışında, jüri üyeleri katılan projelerden bazılarını "Çevre Ödülü", "İslam Mimarisi Ödülü", "Genç Mimar Ödülü", "Kültürel Miras Ödülü" ve "Master Plan Ödülü" başlıkları altında özel ödüllere de layık gördü.

EAA-Emre Arolat Architects'in 2010 Cityscape Dubai Awards'da toplam 12 kategoride finalist olma başarısını gösterdiği projeleri ise şöyle sıralanıyor:

Zorlu Konak Residences (Proje / Konut Yapıları), Bodrum Büyük Kulüp (Proje / Turizm Yapıları  ve Proje / Rekreasyon Yapıları), Raif Dinçkök Yalova Kültür Merkezi (Proje/ Kamusal Yapılar ve Proje / Rekreasyon Yapıları), Varyap Merkez Alışveriş ve Kültür Merkezi (Proje / Rekreasyon Yapıları), Eyüp Belediyesi Nikah Dairesi (Proje / Rekreasyon Yapıları), Maksimum Evler (Yapı / Konut Yapıları), 7800 Çeşme Konutları ve Oteli (Yapı / Turizm), Minicity Maket Parkı (Yapı / Kamusal Yapılar ; Yapı / Rekreasyon Yapıları ; Çevre Özel Ödülü).

 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :