Chipperfield'e Napoli Şehrinden Büyük Ödül

bustler.net / 01 Aralık 2008
İngiliz mimar David Chipperfield, 2008 Cubo d'Oro Ödülü'nün sahibi oldu. Ödül, Annali dell'Architettura Vakfı ve Napoli şehri tarafından her yıl Güney İtalya'nın bu bölgesine yapılan mimarlık ve kentsel bölge planlama alanındaki katkılardan ötürü veriliyor ve mimarlık profesyonellerinin tanınarak teşvik edilmesini amaçlıyor.

Şimdilerde İtalya'nın Salerno kenti Adalet Sarayı projesi üzerinde çalışan Chipperfield'e ödülü, 17 Ekim'de gerçekleştirilen bir tören ile takdim edildi. Ödül programının jürisinde de yer alan vakıf başkanı Benedict Gravagnuolo tarafından yapılan açıklamada, Chipperfield'in mimarlığındaki saf minimalizmin bu ödüle layık görülmesinde etkili olduğu belirtildi.

Cubo d'Oro Ödülü'nün daha önceki sahipleri arasında Massimiliano Fuksas'ın yanı sıra, Napoli'deki Piazza Garibaldi'yi yeniden tasarlayarak meydanın yeraltı ulaşım istasyonunu projelendiren Dominique Perrault, Afragola Hızlı Tren İstasyonu projesi ile Zaha Hadid ve ‘Circumvesuviana Santuario' ile Villa dei Misteri istasyonlarını tasarlayan Peter Eisenman bulunuyor.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :