"Altın Mıknatıs" Ödülleri Sahiplerini Buldu

mimarizm.com / 28 Nisan 2011Yapı fuarlarının bir geleneği haline gelen ve bu yıl itibariyle "Altın Mıknatıs" başlığı altında anılacak olan "Amacına En Uygun Tasarlanmış Stand Ödülleri", 34. Uluslararası Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul 2011 kapsamında Kaya Ramada Oteli'nde düzenlenen kokteyl ile sahiplerini buldu.


Aspen


Viko

Birincilik ödülü, tasarımını Zoom Mimarlık'ın yaptığı Aspen Yapı ve Zemin Sistemleri San. ve Tic. A.Ş. standına verilirken, ikincilik ödülü Terminal Design tarafından tasarlanan Viko Elektrik ve Elektronik A.Ş. standının oldu. Üçüncülük ödülünü, Demirden Design ve Kaleseramik Yurtdışı Teşhirler ve Fuarlar Yöneticisi Mimar Fatma Köse tarafından ortaklaşa tasarlanan Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik Sanayi A.Ş. aldı.


Kale

Altın Mıknatıs Mansiyon Ödülü, Gülenadam Mimarlık'ın tasarımını gerçekleştirdiği Mitsubishi Plastics'e giderken, YEM Özel Ödülü ise Partner Tasarım'ın imza attığı Albayrak Tente Sistemleri'nin oldu.


Mitsubishi Plastics

Jürinin kriterleri nelerdi?

Sergileme ve Stand Tasarımcıları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Meriç, Türkiye Fuar Yapımcıları Derneği Başkan Yardımcısı İsmet Göksel ve İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Füsun Sümer'den oluşan seçici kurul, fuarda yer alan standları ürünle kurdukları bağlantı, üç boyutlu bir tasarım nesnesi olarak düzenlenmeleri, görsel malzeme kullanımındaki estetik kriterler, standların modülerliği ve yeniden kullanılabilir olma özelliklerine göre değerlendirdiler.


Albayrak


Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :