Özer\Ürger Mimarlık

Amber Eroyan / 11 Ekim 2018
Ankara’da doğup köklenen Özer\Ürger Mimarlık’ın İstanbul ofisini ziyaret edip, tasarım pratiğini iki farklı kentten yürüten ekibin çalışma adabını ve mimarlığa bakışını konuştuk.

Ali Özer ve Ahmet Mucip Ürger’in ODTÜ’deki öğrencilik yıllarına dayanan arkadaşlıkları, 2002 ekonomik krizine denk gelen mezuniyetleriyle birlikte bir anda iş ortaklığına dönüşüyor. Staj dönemleri dışında başka bir ofiste çalışmadan kendilerini profesyonel hayatın içinde bulan ikili, bu sayede özgün bir ofis yapısı ve iş yapma biçiminin de temellerini atıyor aslında.

2010 yılında İstanbul’da ikinci ofisini açan Özer\Ürger Mimarlık, uzun süreli çalışanlarla istikrarlı bir tasarım pratiği profili çizerken, iş yerlerindeki standart hiyerarşiden farklı olarak yatay yapılanması ile de dikkat çekiyor. 

Bu ofiste ‘kademe’ farkından çok ‘kat’ farkı söz konusu. Cihangir’de Art Déco bir binayı kendine ofis mekanı olarak seçen Özer\Ürger ekibi farklı katlarda konuşlansa da gün içinde katlar arası sirkülasyon mutlaka oluyor. Bu da zaten genç bir çalışan nüfusuna sahip ofise ayrı bir dinamizm katıyor. Kurucular Ali Özer ve Ahmet Mucip Ürger ile birlikte mikrofon uzattığımız tasarım ekibi, mekansal özelliklerin yanında çalışma ortamındaki huzura da dikkat çekiyor. Nitekim bu ekipte yer almanın öncelikli kriterlerinden biri çevrenizle kurduğunuz iletişim gücü...


Künye
Ofis Adı:
Özer\Ürger
Sahibi:
Ali Özer, Ahmet Mucip Ürger
Telefon:
+90 212 292 70 12-13
Faks:
+90 212 292 70 13
Web:
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :