nord mimarlık – tasarım

Tuba Tellioğlu Şeren / 04 Nisan 2016
nord mimarlık – tasarım’ın hikayesini Burcu Yücetaş Ural ve Erkan Ural’dan dinlemek üzere çiftin Moda’daki ofislerinin kapısını çaldık.

soldan sağa: Erkan Ural, Beril Karadeniz, Burcu Dede, Burcu Yücetaş Ural

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden mezun olduktan hemen sonra, Manisa’daki “Ural Optik” binasının tasarım ve uygulamasıyla ilk mimari projelerini hayata geçirmiş Burcu Yücetaş Ural ve Erkan Ural. Kapsamlı bir mimari projenin tasarımını ve uygulamasını üstlenmek, genç mimarları kendi işlerini kurma konusunda cesaretlendirmiş.  

2007 yılında ürün tasarımıyla Cihangir’de başlayan nord mimarlık – tasarım’ın serüveni; konut ve ofisin yanı sıra önemli otel, hostel ve yurt gibi konaklama projelerinin iç mekan tasarım ve uygulamalarıyla devam etmiş.  

nord mimarlık – tasarım’ın genç ortakları Burcu ve Erkan Ural şu anda onları çok heyecanlandıran bir dizi proje üzerinde çalışıyorlar. “İçerde Çocuk Var” adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında cezaevlerindeki çocuklara anaokulu tasarımı yapan mimarlar, Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’ndeki anaokulunun renovasyon projesini yaklaşık 1 yıl önce tamamlamışlar. Detaylı araştırma ve pedagoglarla yürüttükleri kolektif bir çalışmanın ürünü olacak sıradaki proje ise Gebze Kadın Kapalı Cezaevi için tasarlanacak yeni anaokulu… 

Mimarlık ofisinin hikayesini önce ortaklarından sonra da tasarım ekibinden dinleyelim… 


Künye
Ofis Adı:
nord mimarlık tasarım
Sahibi:
Burcu Yücetaş Ural, Erkan Ural
Telefon:
(216) 700 13 87
Web:
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :