Atölye Mimarlık

Filiz Yavuz / 02 Temmuz 2008
Atölye Mimarlık


Yüksek tavanı, büyük pencereleri ve ahşap zeminiyle insanda ferahlık duygusu uyandıran Atölye Mimarlık, tıpkı sahibi gibi büyük bir samimiyetle karşıladı bizi. Atölyenin ilk bakışta göze çarpan dağınıklığının, aslında müthiş bir düzeni de içinde barındırdığını anlamamız uzun sürmedi. Ve bu dağınıklıkmış gibi görünen samimiyetin, atölyenin duvarlarını süsleyen maketlerden kaynaklandığını da.

Atölyede zaman geçirdikçe pek çok büronun aksine, maketlerin ve çizimlerin alabildiğine özgür bir biçimde atölye yaşantısına katılmış olmasının, atölyeyi ne kadar anlamlı kıldığını fark ettik. Tamamen ihtiyaca yönelik olarak kurgulanmış hissi veren atölyenin her bir köşesinin kullanılıyor olması da atölyenin yaşamsallığıyla ilgili küçük bir ayrıntı olarak belleklerimizde kaldı.

Yarışmaya yetiştirmesi gereken projeyi bitirmiş olmanın rahatlığıyla karşımızda oturan Omacan'ı, röportaj esnasında düzgün ses kaydı alabilmek adına, kalemini masaya vurmaması ve tempo tutmaması için sürekli ikaz etmiş ve onu bir anlamda baskı altına almış olsak da (kendisi böyle söyledi) neşesinden hiç bir şey kaybetmedi Omacan. Yarışma temposunun yorgunluğuna rağmen bizi tüm misafirperverliğiyle ağırladı. Sorularımızı kaprissiz bir biçimde yanıtladı. Atölye Mimarlık'tan ayrılırken "keyifli mimarlar" listesine çoktan eklenmişti bile...


Profil
Sinan Omacan ile...
Atölye Mimarlık çalışanları
Atölye Mimarlık'tan çıkan işler
Künye
Ofis Adı:
Atölye Mimarlık
Sahibi:
H. Sinan Omacan
Telefon:
(212) 251 35 58
Faks:
(212) 251 57 77
Web:
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :