Denizbank Tarım+ Şubesi

06 Temmuz 2015
Denizban Tarım+ Şubesi’nde bankalarda genelde görülen keskin hatlar yerine daha yumuşak formlar, sıcak renkler ve özgün ikonlar kullanılarak samimi bir atmosfer yaratılmış.

Denizbank’ın Hendek’te açılan, tarım yatırımcısına ve çiftçilere özel şubesi “Tarım+”ın mimari tasarımı ve uygulaması SKM Projects+ tarafından gerçekleştirildi. SKM Projects+ Denizbank için yepyeni bir şube konsepti oluşturdu. Denizbank’ın verdiği bilgilendirmeler doğrultusunda bankacıların yatırımcılarla ve çiftçilerle rahat iletişim kurabildiği ve bütün özel ürünlerini sunabildiği bir mekân tasarlandı. Bankalarda genelde görülen keskin hatlar yerine daha yumuşak formlar, sıcak renkler ve özgün ikonlar kullanılarak samimi bir atmosfer yaratıldı.

 

Dekorasyonda yer alan hayvan modelleriyle şubeye girenlerin ilk anda vezne, kasa gibi ticari nesneleri değil de; inek, horoz, ağaç gibi tarımın, hayvancılığın içinde olan nesneleri görmeleri sağlandı. Mimari konsepte oturtulan ve hemen girişte yer alan kaptan köşküyle, sektörde çiftçinin dümende olduğu simgelendi. Tercih edilen yuvarlak ayrıntılarla; birliktelik vurgulanarak mekânın kullanıcıya samimi gelmesi sağlandı.Bu ayrıntı dış cephede saydam ve irrasyonel formlu Ferrari mesh kullanımıyla devam etti. Geçirgen malzeme seçimiyle amaçlanan; saydamlığı, güvenilirliği, sıcaklığı ve samimiyeti ortaya koymaktı. İç mekândaki renk tercihi ise tarım, süt ve hayvancılıktan yola çıkılarak beyaz, sarı ve yeşillerden yana yapıldı.

*Bu proje YAPI Dergisi'nin 376. sayısında yayımlanmıştır.


Denizbank Tarım+ Şubesi - Resim Galerisi

Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :