Rawsters Coffee & Supply Co.

mimarizm.com / 17 Ocak 2022
Wangan, Rawsters Coffee projesi tasarımında tüketiciyle sürekli güncellenen ve merak uyandıran bir iletişim sağlamaya çalışmış.

Rawsters Coffee & Supply Co., Türkiye'nin önde gelen üst segment kahve tedariki markalarından Kafeingo’nun, perakende alanındaki yatırımı olan yeni nesil kahve markasıdır. Rawsters Coffee & Supply Co.'nun İstanbul'daki ikinci şubesi, kentin önde gelen alışveriş merkezlerinden Akmerkez’in Ulus cephesinde, sokak kotundan direkt ulaşıma sahip bir noktada hayata geçti. 

Yeniden kullanımı öncesinde, alışveriş merkezine ait bir depo olarak işlev gören, dağınık duvar yapısı ve cephede konumlanmış geniş perde duvarı ile tasarımı oldukça kısıtlayan bir düzene sahip olan 35 metrekarelik hacim, mevcut planı geride bırakacak şekilde amorf bir ahşap kabuk yerleştirmesi ile maksimum alan kullanımını hedefleyen, çalışan ve müşteriler açısından kullanıcı dostu bir yapıya kavuştu. 

Konsept tasarımında kontrastlıkların ön plana çıktığı mekânda, yavruağzı-beyaz paledyen zemin ve bordo rengi dokulu duvarlar önünde konumlanmış amorf formlu ahşap iç kabuk, sıcak ve feminen bir his yaratırken, asimetrik mat paslanmaz bar, keskin hatlı sergilemelerin rafine detayları ve koyu lacivert cephenin yarattığı soğuk-maskülen yapı, dengeli bir kontrast içinde mekâna hayat veriyor. Mekânın tasarımı, malzeme ve renk paleti ile dinamiklik, zıtlık ve aykırılık kavramlarına yeni bir kimlik kazandırıyor.

Cephedeki taşıyıcı duvarı saran dokulu ahşap yüzey üzerine yerleştirilmiş 60 adet paslanmaz not panosu ve A4 kağıtlardan oluşan grafik enstalasyon, kolay ve ekonomik güncellenebilir tasarımı sayesinde, markanın tüketiciyle sürekli güncellenen ve merak uyandıran bir iletişim içinde kalmasını sağlıyor. 

Kapı kolları ve sabit oturma ünitesi gibi birçok detay, projeye özel olarak Wangan tarafından tasarlanırken, mekânda kullanılan koltuklar ve kanepe Wangan’ın dış mekan koleksiyonundan olan Punto serisine ait. 


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :