King Ev Aletleri Ofis ve Showroom Projesi

mimarizm.com / 05 Mayıs 2021
Pim Architects, King Ev Aletleri Ofis ve Showroom Projesinde firmanın tarihini ve kurumsal kimliğini en iyi şekilde anlatarak, ofis çalışanlarına da yenilikçi ve dinamik alanlar yaratmış.

1953 yılında termos üretimi ile yola çıkan ve yıllar içerisinde Türkiye’nin önde gelen ev aletleri üreticilerinden biri olan King Ev Aletleri'nin yönetiminde yaşanılan bayrak değişiminden sonra bayrağı devralan yenilikçi, dinamik ve genç ekip için markanın geçmişten günümüze kadar olan ürünlerininde yer aldığı, firmanın üretkenliğini, çeşitliliğini ve inovasyonunu ön plana çıkaran bir ofis ve showroom alanı PIM ekibi tarafından tasarlanmıştır. 850 metrekare alana sahip ofis ve showroom alanı İstanbul ili Eyüp ilçesindeki Flat Ofis Haliç yerleşkesi içerisinde yer almaktadır.

Showroom

Proje showroom, açık ofis ve yönetim ofisleri olarak 3 kısımdan oluşmaktadır. Showrom alanı çalışanların ve gelen müşterilerin karşılandığı ve ilk izlenimin yaşatıldığı bir sahne gibi düşünülmüştür. Showroom alanında yaşatılan ilk izlenimden diğer ofis birimlerine kontrollü bir şekilde dağılım sağlanmaktadır.

Showroom

Müşterilerin ve çalışanların firmanın tarihinden haberdar olabilmelerini sağlamak ve geçmişten günümüze üretilen bazı ürünleri sergilemek amacı ile bir zaman duvarı oluşturulmuş ve showrooma giren müşteri ve çalışanların bu zaman duvarı ile etkileşim içerisine girmesi sağlanmıştır. Showroom’da ilk izlenim bu sayede gelen müşteri ve çalışanlara yaşatılabilmektedir. Ayrıca zaman duvarı içerisinde eski ve yeni ürünlerden oluşan kademelenme ile eski-yeni arasındaki fark ve firmanın gelişimi ön plana çıkarılmıştır.

Zaman çizelgesi

Etkinlik alanı

Günümüzün en önemli iletişim araçlarından biri olan sosyal medyanın firmalar üzerindeki etkisi unutulmamış ve firmanın kendisini en iyi şekilde ifade edebilmesi için bir etkinlik alanı oluşturulmuştur. Bu etkinlik alanında ev aletlerinin aktif bir şekilde kullanılabilmesi, davetlilerin bu alanda gerekli yayın etkinliklerini en iyi şekilde yapabilmesi hedeflenmiştir.

Etkinlik alanın yan kısmında yer alan pencerelerde hem içeriden hem de dışarıdan görünebilen bir vitrin yaratılmak istenmiş ve bu vitrin dinamik bir sergileme ünitesi gibi tasarlanmıştır. Farklı kademe ve ebatlardan oluşan, kendi içerisinde şeffaf ve her açıdan algınabilen bu dinamik sergileme ünitesi narin bir metal konstrüksiyondan oluşturulmuştur. Şeffaf, dinamik ve narin yapısı sayesinde vitrin ünitesi ürünlerin daha çok ön plana çıkması sağlanmıştır.

Showroom

Ayrıca firmanın geçmişi ile geleceği arasında bir bağ oluşturmak ve müşterileri basılı yayınlara yönlendirmek için geçmişteki ürünlere ait föylerin, katalogların, dergilerin ve kitapların incelenebileceği bir okuma ve kitaplık köşesi oluşturulmuştur.

Müşteriler ile özel görüşmelerin yapılması için showroom içerisinde şeffaflık ilkesi göz önünde bulundurularak kapalı bir toplantı odası oluştulmuştur. Toplantı odasında bulunun özel sergileme üniteleri sayesinde firmanın en güncel ürünleri toplantı esnasında müşteri ile bir araya getirilebilmiştir.

Toplantı odası

Açık ofislerde sıradanlaşan malzeme, renk ve aydınlatma tasarımları yerine daha dinamik bir seçim ve tasarıma gidilmeye çalışılmıştır. Açık ofis sistem prensibine sadık kalılanarak ofis ile birebir ilişki içerisinde olan şeffaf yönetici odaları oluşturulmuştur. Ayrıca çalışanların bir araya gelerek küçük toplantılar yapılabileceği, küçük kahve molalarına olanak sağlayan sosyal alanlar tasarlanmıştır. Toplu çalışma mekanlarında oluşabilecek gürültü yoğunluğunu önlemek için açık ofiste keçe kaplı akustik aydınlatma armatürleri tercih edilmiştir.

Açık ofisten fotoğraflar

Yönetim Kuruluna ait ofisler showroom ve açık ofis kısmınlarından bir koridor ile ayrılmış ve arka bölümde kendi içine dönük bir şekilde konumlandırılmıştır. Bu sayede yönetim kuruluna ait izole ve özel bir alan tanımlanmıştır. Yönetim Kurulu odalarında firmanın yönetim anlayışını hissettirmek için sade, minimal ve gösterişten uzak bir tasarım tercih edilmiştir.

Müdür odası

Genel Müdür odası

Sonuç olarak firmanın geçmişten günümüze kadar gelen tarihini ve kurumsal kimliğini en iyi şekilde anlatan, yenilikçi ve dinamik showrom alanları ile ofis çalışanlarının mutlu şekilde çalışabilecekleri açık ve ferah ofis alanları büyük bir heyecan ve keyifle oluşturulup kullanıcılarının hizmetine sunulmuştur.


King Ev Aletleri Ofis ve Showroom Projesi - Resim Galerisi

Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :