Doping Teknoloji Tırı

mimarizm.com / 14 Ekim 2021
Ömer Karakuş Mimarlık, tasarladığı Doping Teknoloji Tırı ile, özellikle dezavantajlı bölgelerdeki çocukları teknoloji ve bilimle bir araya getirmeyi amaçlıyor.

Doping Teknoloji Tırı’nın amacı teknoloji ve bilime ulaşma konusunda biraz daha dezavantajlı ilçe ve köyleri ziyaret ederek bu yıl sonu itibarıyla 15 bin, gelecek yıl sonu itibarıyla 60 bin çocuğa ulaşmak ve çocukların hayal güçlerini tetiklemek.

Doping Teknoloji Tırı’nın içinde robotlardan VR gözlüklere, 3D yazıcılardan dronelara kadar birçok teknolojik ve bilimsel deneyim yer alıyor. Teknoloji tırının amacı workshop alanı yaratarak, çocuklara yaparak ve yaşatarak öğrenme deneyimi sunmak.

Doping Teknoloji Tırı’na bir çocuk girdiğinde bir insansı robot nedir? Nasıl hareket eder? Nasıl yönlendirilir? Bunu görecek. Çocuklar insansı robotlara dokunacak, kendi yönlendirecek.

Robotik kolların kullanımının yaygınlaşabileceği alanlar çok geniş, ancak bunun varlığından haberi olmayan birçok işletme var. Bu robotik kolları gören çocuklar meslek seçerken bu alanlara gidebilsin, ilerleyebilsin diye bu tır var.

Tırın içerisinde 30’a yakın ünite bulunuyor, bunları tercih ederken, bilim adamlarıyla, astronomlarla ve TÜBİTAK’a hizmet veren firmalarla çalışarak Doping Teknoloji Tırı’nı tasarladık.

Plan

Görünüş

Doping Teknoloji Tırı'nda yer alan VR gözlüklerden drone’lara, İHA konsolundan 3D yazıcılara, Tesla bobininden rüzgar türbinine kadar pek çok teknolojik alet, Türkiye turunda çocukların kullanımına sunulacak.

Render'lar


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :