Sibel İlgen: “Eğitici işverenlerim var!”

12 Ocak 2011Molalarla birlikte yaklaşık olarak üç senedir Şanal Mimarlık'ta çalışıyorum. Alexis okulumda bir ders veriyordu ve ofisten de ilk olarak bu sayede haberdar olmuştum. Tanışıklığımız, son sınıfıma denk geldiği için beni büroya çağırdı. Böylece ilk iş görüşmem ile birlikte çalışmaya başladım. Sonraki dönemlerde Erasmus'a gittiğim için bir ara verdim; yüksek lisans tezim için de… Ama tezimi tamamladığımdan beri de yine Şanal Mimarlık'tayım.

Burada Alexis'ten ve Murat Bey'den çok şey öğrendim. İlk başta da düşüncem büyük bir ofiste çalışmak yönünde değildi; bu anlamda haklı da çıktım! Burada sizi işin içine sürekli dahil ediyorlar ve fikrinize değer verildiğini hissettiriyorlar. Böylelikle projenin bir parçası olduğunuzu biliyorsunuz ve her türlü katkıda bulunmak üzere motive oluyorsunuz. Zaten onlar da herhangi bir konuda eksikliğiniz olduğunu hissettiklerinde, öğretici bir tavır ile yaklaşıyorlar. Bunlar program da olabiliyor, tasarımla ilgili de… Yani eğitici işverenlerim var!

Çok farklı ölçeklerde çalıştım Şanal Mimarlık'ta; ancak en çok da konut projelerinde yer aldım. Ofis yaptık; son zamanlarda banka şubeleri oldu. Örneğin beş yıldızlı bir otel projemiz vardı ama avan proje aşamasında kaldı, uygulanmadı. Şu sıralarda bir de İTÜ'de bir bina yapıyoruz. Aslında projeyi 2006'da teslim etmiştik, ancak şantiyesi yeni başladı. Ben de o işin koordinasyonunu üstlendim. Zaten şantiye konusunda eksik olduğumu düşünüyor ve işin biraz da bu kısmını görmek istiyordum. Bu projeyle banka şubelerine beni tam olarak da bu dileğim yüzünden yönlendirdiler. Yani böylesi durumlarda da çok destekleyiciler…


Alexis ve Murat Şanal'ın "Erken Dönem Hikayeleri"
Tespitler, Başarılar ve Hedefler...
Şanal Mimarlık Ekibinden
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :