Oya Çıkılı: Burada, mimarlık ve içmimarlık bir bütün

04 Nisan 2008

İki aydır buradayım. İç mimar ve çevre tasarımcısıyım. Daha önce bir inşaat firmasında çalışmıştım ve bir şantiye deneyimim olmuştu. Mimarlık bürosunda ilk iş deneyimim. Mimarlık ve iç mimarlık arasında onca tartışmalar ve ayrımlar varken, böyle bir ayrımın olmadığı, iki mesleğin bir bütün olarak kabul edildiği, ortaklaşa kararların alındığı,bir ortamda çalışmak son derece güzel ve oldukça eğitici. Mimarlık ve içmimarlık bir bütün burada.

 

Şu anda özel bir villanın avan projesini çiziyorum. Daha çok üç boyutlu görsel çizimler ve mekansal modellemeler üzerinde çalışıyorum.

 

Bir iç mimar olarak , mimarlık bürosunda çalışmanın benim için çok büyük bir avantaj olduğunu düşünüyorum. Ne kadar küçük ölçeklerle çalışıyor gözükse de bir iç mimarın, büyük ölçekli projenin nasıl yürüdüğünü, uygulama aşamasına nasıl geldiğini bilmesi, gözlemleyebilmesi tüm detaylandırma aşamasını takip edebilmesi, mesleki açıdan çok büyük bir avantaj. Zaten mimarlık bürosunda çalışmayı tercih etmemin en büyük sebebi de bu.


Kısaca TeCe
Atölyeden
Referanslar
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :