Orçun Ercan

30 Temmuz 2010

Nereden, kaç yılından mezun oldunuz?

2006 yılında Pamukkale Üniversitesi işletme bölümünden mezun oldum, 2009 yılında ise İstanbul Üniversitesi'nde "Marketing Management" yüksek lisansını tamamladım.

Ne zamandan beri burada çalışıyorsunuz?

2009 yılından bu yana...

Burada çalışmaya başlamak sizin için bilinçli bir tercih miydi?

Tabii ki. İhtisas dalım itibariyle her sektörde çalışabilirim. Ama küçüklüğümden bu yana babamın inşaat işlerinde yetişmiş, onun yanında çalışmış olmamın katacağı tecrübe itibariyle abimle beraber çalışmanın daha verimli olacağımı düşündüm.

Deneyim kazandırmak anlamında düşündüğünüz gibi çıktı mı burası?

Evet. Şöyle ki; biz küçük bir ofisiz ama çok çeşitli işlere imza atıyoruz. Hizmet kalitemiz sayesinde geri dönüşümler de çok oluyor. Bu sayede sektörde yavaş ama emin adımlarla ilerlediğimizi görüyoruz. Diğer firmalarda elemanların bir değeri yoktur. Size yetecek kadarını verirler, ama çok daha fazlasını talep ederler. Burada öyle değil, hiyerarşik yapıda herkes aynı kategoridedir, sadece görevler değişiktir.

Bu ofisi nasıl tariflersiniz?

Mekân açısından minimal, ama fonksiyonel bir ofisimiz var. Ofis yerleşimi, semt bakımından merkezden biraz uzak olsa da İstanbul'un geleceğinde Kartal ve bölgesinin önemi gittikçe artmakta. Büyükşehir Belediyesinin desantrilizasyon çalışmaları bağlamında bu bölge oldukça değer kazanacak. Daha şimdiden 3 sokak ötesinde ilk kentsel dönüşüm projesi uygulamaya açılacak. Bence İstanbul'daki konumu güzel. Ofis mekanı itibariyle, kişiselleşmiş mekanlarla herkes aynı ofiste, ama farklı mekanda çalışabiliyor. Bu da istediğiniz müziği dinleyerek başkalarını rahatsız etmeden verimli çalışma ortamını sunuyor. Kullandığımız programlar sayesinde zaten çok kişiye gerek duymuyoruz.

Şu aralar hangi işler ile uğraşıyorsunuz?

Ben şirketin yönetimsel, mali ve iş geliştirme işleriyle uğraşıyorum. Pazar araştırması, geliştirmesi reklamlar, kullanıcı geri dönüşümleri malzeme siparişleri ve takibi ana işlerim arasında.


Onur Sıtkı Ercan ile...
VAV Yapı çalışanları ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :