Müzeler Bölgesi'nin hazineleri

02 Eylül 2014

Viyana'nın sanatsal ve mimari geçmişine yolculuk yapmak ve kentin kültürel ruhunu anlamak için Belvedere Sarayı ve Güzel Sanatlar Müzesi mutlaka ziyaret edilmeli.

17. yüzyılda inşa edilen Belvedere Sarayı, resim sanatının en güzel örneklerinin sergilendiği bir müze aynı zamanda.Barok tarzın kentteki en iyi örneklerinden biri olmasının yanında, efsanevi ressam Gustav Klimt'in eserlerinin burada sergileniyor olması sarayı daha da önemli kılıyor. Klimt'in "Kiss" adlı ünlü tablosu müzenin başyapıtı.

Müzede ayrıca Egon Schiele başta olmak üzere, daha pek çok ünlü ressamında eserleri sergileniyor.Güzel Sanatlar Müzesi olarak kullanılan yapı aslında 1891 yılında inşa edilmiş olan dönemin İmparatorluk Sarayı.

Müzede kimlerin eserleri yok ki? Her şeyden önce bu müze dünyanın en büyük Bruegel koleksiyonuna sahip. Ayrıca salonlarında Raphael, Rembrandt, Dürer, Rubens gibi pek çok ünlü ressamın eserlerini görmek mümkün.

Pek çok müzenin bir arada bulunduğu Müzeler Bölgesi'nde yer alan Leopold Müzesi, kentin öne çıkan müzelerinden biri. Dünyanın en büyük Egon Schiele koleksiyonu bu müzede bulunuyor. Avusturya modern resminin yüzlerce örneği yine bu müzede görülebilir.Bir Viyana Güncesi...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :