Mehmet Yiğit Öztürk

07 Mayıs 20102-2,5 senedir DB Mimarlık'ta çalışıyorum. 2009 Yıldız mezunuyum ve buraya ilk olarak stajyer olarak gelmiştim. Sonrasında da devam ettim.

Sunum, avan proje hazırlıkları ile ilgileniyorum. Bunun dışında DB Mimarlık bünyesinde örneğin şantiye deneyimim olmadı. Yani iş tanımım baştan beri bu…

Ben fazla sayıda farklı büroda çalışmadım. Ama arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla Türkiye'de bulunabilecek en optimum şartlar burada mevcut diye düşünüyorum.

Ofisin Kadıköy'de olması benim için bir avantaj. Zaten Kadıköy'de oturduğum için işe yürüyerek gelip gidiyorum. Ancak ofis mekanının kondisyonundan açıkçası pek memnun değilim. "Açık ofis" olması zaten başlı başına sorun… Ben bir ay öncesine kadar üst katta çalışıyordum. Sonradan aşağıya indim ve çalışma ortamının pek sağlıklı olmadığını gördüm. Her şeyden önce takım çalışması mümkün olmuyor. Ben yanımdaki arkadaşım ile konuşmaya başladığımda, ilerdekiler rahatsız oluyor. Hele ki dört kişi konuşmaya başladığımızda hiç olmuyor. En azından takımların üçlü – dörtlü masaları olsa, bence projeler hem süreç açısından hem de psikolojik açıdan daha rahatlıkla ilerletiliyor olurdu.


DB Mimarlık'ın Uzun Ama Bir O Kadar da Kısa "Tarih"i
Bir Mimarlık Ofisinin Potansiyelleri Neler Olabilir?
Mimarlık Üretiminin Türkiye'de Görülmeyen Yüzü, "Yönetim" Üzerine
Ve Dumankaya Reklamından Sonra...
"Çalışma Arkadaşları" Neler Dediler?
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :