"Dünyada tek!"

04 Haziran 2009


Bu malzeme ile çalışan sanatçı var mı başka?

Galiba biraz iddialı olacak ama bildiğim kadarıyla, bu malzeme ile bu şekilde çalışan benden başka kimse yok.

Dünya genelinde nasıl tepkiler alıyorsunuz, peki?

Gayet olumlu tepkiler alıyorum. Geçtiğimiz yıl Baltimore, Maryland'de yapılan National Polymer Clay Guild (NPCG) Synergy "Moving Forward, Looking Back" adlı konferansa konuşmacı olarak davet edilmiştim. Baltimore Convention Center'da "Art and Craft Council Show"la eş zamanlı olarak gerçekleştirilmişti bu konferans. NPCG'in davet ettiği ilk ve tek Türk bendim. Orada bu malzemeye dair olan tecrübelerimi paylaşmıştım. Bu seneki konferans için de davet aldım.

Ayrıca 8 Ağustos- 22 Kasım 2009 tarihleri arasında Brockton/FullerCraft Museum'da yapılacak olan "Sculpting Color In Your Hands" başlıklı sergide yer alacak on üç sanatçıdan biriyim

Bu serginin içeriği nasıl olacak?

Bu malzemeyi farklı boyutlarda ve farklı alanlarda kullanan 13 sanatçının ki, sanatçıların on ikisi Amerikalı, sergisi bu aslında. Örneğin sanatçılardan biri mobilyanın içine markuteri yapıyor; oyduğu mobilya üzerinde kullanıyor bu malzemeyi, diğeri ise bu malzeme ile bir çeşit konstrüksiyon yapıyor.

Bu sergide, bir sonraki sergin için ipucu olan işler var mı?

Aslında malzemenin üzerine farklı bir teknikle fotoğrafı transfer ettiğim ayaklar bir sonraki sergi için ipucu olabilir. Çünkü bir sonraki sergimde bu malzemeden oluşturduğum desenlerin fotoğraflarını çekmeyi, sonra photoshop kullanarak o resimlere müdahale etmeyi ve daha sonra o müdahale edilmiş görseli tekrar bu malzemeye aktarmayı planlıyorum. Böylece hem orijinal deseni hem de müdahale edilmiş deseni yan yana kullanmış olacağım.
Alev Gözonar ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :