"Doğal ve geri dönüşümlü malzemelere inanılmaz ilgim var"

08 Eylül 2011

Peki yaptığınız işlerde keman parçalarını değerlendirmeye devam edecek misiniz, yoksa bu bir dönemdi ve bundan sonra daha farklı şeyler yapmayı mı planlıyorsunuz?

Enstrüman parçaları devam ediyor. Son koleksiyonum yalnızca bir klarnetten çıkan tüm parçalardan oluşan bir çalışma oldu. Bu koleksiyonun bir kısmı Soda Galeri'de. Şu anda saksafon tuşlarıyla çalışıyorum. Kasım ayında Hollanda'da Galerie Beeld & Aambeeld'de bir sergiye katılacağım. Bu son çalışmayı da oraya yetiştirmeye çalışıyorum.

Parçaları ikinci el enstrümanlardan mı temin ediyorsunuz?

Başta geri dönüşüm şeklinde düşünmüştüm, çünkü yaşayış olarak geri dönüşüme aşırı derecede önem veren biriyim. Elimi yıkarken akan suya üzülürüm. Parçaları kullanılmış enstrümanlardan temin edebilseydim çok iyi olurdu ama bu aynı zamanda aşırı maliyetli olacaktı. Takı için gümüş olanlardan kullanmak gerekiyor, pirinç üstü nikel kaplama olanların dokusu aşınıyor. Dolayısıyla pirinç-nikel yapımı sıfır parçalar alıp bunları gümüşle kaplatıyorum. Aslında daha sonra ikinci el klarnet alıp kullanabileceğimi fark ettim; nasılsa sadece parçaları kaplatacaktım. Sonuçta zaten yenilerini de oksitlendirdim, normal renklerinde değiller.

Takı tasarımında ilk kullandığım malzeme pleksiydi ve hala da bana çok yardımcı oluyor. Ama çok daha başka şeyler yapabileceğimi düşündüğüm için artık o yokmuş gibi düşünmeye çalışıyorum. Doğal ve geri dönüşümlü malzemelere inanılmaz bir ilgim var.Ceren Keyman ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :