Devam eden işler

08 Ocak 2010Eko-yapı projesi ne durumda?

Eko Yapı bizim çok hevesle yaptığımız bir proje oldu. Istanbul Teknik Üniversitesi, bizden bu yapı içinde ekolojik tasarımın her türlü örneğinin bulunmasını, bu yapı üzerinden ekolojik tasarımın bütün örneklerinin izlenebilmesini istedi. Bu da bizi ayrıca çok heyecanlandırdı, çünkü güneş paneli kullandığınız bir projede rüzgâr türbini kullanma gibi bir lüksünüz olmuyor normalde. Gönüllü olarak yürüttüğümüz bu proje arayıp da bulamadığımız bir fırsat oldu. Ayrı ayrı her bir konu ile ilgilenmemiz, her konunun birbiri ile olan etkileşimine hâkim olmamız gerekti. Çok iyi bir ekiple çalıştık ve projeyi tamamladık. Şu anda Teknik Üniversite'nin birtakım idari konuları tamamlamasını bekliyoruz.

Devam eden projeler neler, peki?

Levent'te yaptığımız bir yüksek yapı projesi devam ediyor. 160 metre yüksekliğinde bir yapı bu. LEED sertifikası için başvuruda bulunduk. Onun da İstanbul'un mimari kültürü içinde çok özel bir yerinin olacağına inanıyoruz.

Cezayir'de devam eden 400 yataklı bir otel projemiz var. İzmir Büyük Efes oteline çok benziyor, ikisine kardeş gözüyle bakıyoruz . Gerçekten Efes otelinin İzmir için önemi neyse, bu otelin de Cezayir için önemi o. Kent için çok önemli bir yapıyı ele alıyor olmak, hem çok büyük bir sorumluluk hem de çok gurur verici. İzmir'de bunun gururunu yaşadık, umarım Cezayir'de de yaşarız.

Büyük ölçekli projelerin yanısıra birtakım kurumlarla devam eden sürekli sözleşmelerimiz de var ve onların her türlü mimari ihtiyacına cevap veriyoruz. Aslında bu tip hızlı işler de bizim hoşumuza gidiyor, çünkü işin sonucunu çok kısa bir sürede görme imkânı oluyor.


Ayşe Hasol Erktin ile...
Doğan Hasol ile...
Hayzuran Hasol ile...
Çalışanlar ile...
Has Mimarlık hakkında
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :