Deniz, kum, piknik...

27 Ağustos 2014


Sığacık'ı geçip karşısında yükselen tepelere doğru devam eden yoldan kale ve koyun genel manzarası harika görünüyor. Tepeyi aştığınızda ise Sığacık'ın en güzel iki kumsalından biri olan Akkum çıkıyor karşınıza.

Akkum Plajı, incecik altın sarısı kumu ve pırıl pırıl deniziyle yörenin en iyi plajı. Kumsalın bulunduğu koy rüzgarlara karşı oldukça korunaklı. Ancak koyun hemen dışı oldukça rüzgarlı. Bu nedenle Akkum Plajı'nda bir rüzgar sörfü okulu açılmış. Burada yeni başlayanlara eğitim verildiği gibi, rüzgar sörfü meraklılarına ekipman desteği de sağlanıyor.Sığacık'ın diğer plajı olan Ekmeksiz Plajı ise denizle kucaklaşan çam ağaçları sayesinde insanlara gölgeli alanlar sunuyor. Denizin hemen kenarındaki restoran da, yemek yerken denizin ve ormanın kokusunu aynı anda hissediyorsunuz.

Akkum ve Ekmeksiz plajları arasındaki yol üzerinde bulunan Çamlık Orman İçi Piknik Alanı ise daha çok bahar aylarında tercih ediliyor. Heybetli kızılçam ağaçlarıyla gölgelenen alan da piknikçiler için masalar ve küçük bir market bulunuyor.Ege'nin 'Yavaş' Sakini
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :