“Bir mimar gözüyle filmdeki mekan kurgusunu analiz etmeye çalışmak; tasarım anlayışınızı da derinleştiriyor"

04 Nisan 2016

Yaratıcı süreçte en çok nelerden ilham alırsınız? Kendinizi nasıl beslersiniz?

Erkan: Az önce de söylediğimiz gibi dijital yayınları takip etmek, mimarlık dünyasında neler olup bittiğini öğrenmek ve yenilikçi örneklere göz atmak bizi motive ediyor. Literatür taramalarının çok faydasını görüyoruz. Bunun dışında en çok müzik ve sinemadan besleniyoruz. Müzik zevki bizim için çok önemlidir. Film festivallerini mutlaka takip ederiz. Sinema ve mimarlık arasında çok yoğun bir ilişki var aslında. Bir mimar gözüyle filmdeki mekan kurgusunu analiz etmeye çalışmak;  tasarım anlayışınızı da derinleştiriyor, çok farklı bakış açıları edinmenizi sağlıyor.  


                   Burcu Yücetaş Ural 

Burcu: Yeni yerler görmek ve keşfetmek de bizim için önemli. Bundan birkaç yıl önce yaptığımız İsveç seyahatini özellikle tasarım haftasına denk gelecek şekilde düzenlemiştik. Bizim için her yönden çok besleyici bir tatildi. Kuzey Avrupa’ya seyahat etmeyi seviyoruz. 

Mimari anlamda ilham aldığınız önemli kişiler kimler, birkaç isim var mı aklınıza gelen? 

Erkan: Ahmet Tercan benim her zaman örnek aldığım bir isim olmuştur. Modern mimarlığı onun sayesinde öğrendim diyebilirim. Proje yaptığım dönemde hayatımda ilk defa birisi benim projem için heyecan duyuyordu. Proje sürecinde onun sayesinde çok şey öğrendim. Tadao Ando, Peter Zumthor da hayranlık duyduğumuz mimarlardan. 
 


Ofisin Kurucuları İle...
Tasarım Ekibi ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :