Beril Karadeniz ve Burcu Dede

04 Nisan 2016

Beril Karadeniz, Burcu Dede

Beril Karadeniz

Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencisiyim. nord mimarlık tasarım benim ilk iş deneyimim. Daha önce okuldaki hocalarım vasıtasıyla çeşitli freelance işler yaptım ve restorasyon projelerine katkıda bulundum.  

Ben 1.5 aydır burada çalışıyorum. Aslında nord’a iş başvurusu yaparak başlamadım. Personel almayı düşünmedikleri bir dönemde onlara “Eleman ihtiyacınız olmadığını biliyorum ama yine de sizinle mutlaka görüşmek istiyorum” diyen bir mail attım. Kabul ettiler. Bu nedenle 3-4 ay boyunca ofise gelip gittiğim bir ara dönem oldu. İş başvurusu yapmaya karar verdiğimde kariyerime iyi bir başlangıç yapmak adına birçok mimarlık ofisi hakkında bilgi edinmeye çalışmıştım. Projeleri nasıl ele aldıklarını ve nasıl bir çalışma yöntemi izlediklerini incelemiştim. Sonunda da nord mimarlık tasarım’ın çalışma yöntemlerinin ve tasarım anlayışlarının benimkiyle çok iyi örtüştüğünü gördüm. Yapılan işlerin ölçeği ve hakimiyet alanı da beni etkilemişti. Kendimi burada geliştirebileceğimi hissettim. 

Doğrudan dahil olmadığımız projelerde bile mutlaka bizim fikirlerimiz soruluyor. Bazen basit bir tabelanın tasarımından tutun da bir yazı fontunun seçimini kadar bize danışıldığı olur. Genelde herkes yaptığı işi diğer ofis çalışanlarıyla paylaşır. Herkes açıkça fikrini söyler. Ben zaten bu nedenle nord mimarlık tasarım’da çalışmak istemiştim. O yüzden de çok mutluyum. 

Burcu Dede

Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’den 2014 yılında mezun oldum. Ailem Bursa’da. Mezun olduktan sonra bir dönem Bursa’ya döndüm. Ama daha sonra İstanbul’da çalışmaya karar verdim. Büyük işlerden çok daha butik işler yapan bir mimarlık ofisinde çalışmak istiyordum. nord mimarlık tasarım’a CV’imi göndermiştim. Beni aradılar. Bu tarz bir ofiste daha fazla iş öğreneceğimi düşünüyordum açıkçası. Daha küçük ölçekli ofislerde işin en önemli kısmından en küçük detaya kadar her işe daha fazla dahil olunabiliyor. Büyük ölçekli firmalarda ise işin sadece küçük bir kısmını görüp bütünden uzaklaşıyorsunuz. İş ilanını görüp başvurmuştum. Yakında 2 yılım dolacak bu ofiste.   

İşin en güzeli tarafı, bu tarz mimarlık ofislerinde sizin de fikrinizin önemseniyor olması. Bu çok keyifli. Zaten son derece komik ve eğlenceli bir ofis bizimki. Devamlı somurtkan bir şekilde iş yapan bir ofis değiliz. İşin içine eğlence katmayı seviyoruz. 


Ofisin Kurucuları İle...
Tasarım Ekibi ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :