Yerel Tasarım ve Tasarımcıların Kaşifi: MANO MAG

Amber EROYAN / 31 Ocak 2013
İş Dışı bu ay, yayın içinde yayın konseptinden yola çıkarak, tasarım dünyasının yeni kaşifi MANO MAG'i keşfe çıkıyor. Yayın hayatına Ekim 2012'de başlayan derginin interaktif dünyasını, projenin yaratıcılarının rehberliğinde 'sörfledik'.

İş Dışı bu ay, yayın içinde yayın konseptinden yola çıkarak, tasarım dünyasının yeni kaşifi MANO MAG'i keşfe çıkıyor. Yayın hayatına Ekim 2012'de başlayan 'Aylık Mekan ve Tasarım Kültürü Tablet Dergisi' MANO MAG'in keyifli ve interaktif dünyasını, projenin yaratıcısı Dila Gökalp ve Kerim Kürkçü'nün rehberliğinde 'sörfledik'.


MANO MAG, Atelier Mano ortamında ortaya çıkmış olan bir ürün. Atelier Mano ile MANO MAG arasında nasıl bir bağ var?

Atelier Mano; çeşitli ölçeklerdeki tasarım problemlerine disiplinlerarası yaklaşımı esas alan ve farklı mekan deneyimleri kazandırmayı amaçlayan yaratıcı bir düşünsel atölye. Mimarlık ve tasarım alanlarında yeni açılımlar sağlamak için inovatif bir yaklaşım benimseyen Atelier Mano, fikir açıcı alt projeler oluşturur. Atelier Mano'nun bu yenilikçi, girişimci ve sorgulayan yapısının bir uzantısı olan MANO MAG, bu alt projelerden dijital yayın ayağını oluşturmasının yanı sıra Türkiye'nin ilk mekan ve tasarım tablet dergisi olma ünvanına da sahip. Belirli bir beğeni düzeyini yansıtırak, atölyenin yaratıcı ortamının, tasarım çizgisinin yerel ve uluslararası düzeydeki hayata geçirilmiş örneklerini bir araya getiren bir mecra MANO MAG.   
MANO MAG'in ilgi alanına neler giriyor? İçeriğe göz attığımızda mimarlık, sanat, tasarım, iç mekan, moda, fotoğraf, sinema, teknoloji, seyahat gibi çok çeşitli başlıklar olduğunu görüyoruz. Bunların aynı dergide yer almasını sağlayan ortak özellikler neler?
 

MANO MAG editörleri olarak yola çıkışımız kendi bakış açımızdan kaynaklanıyor. Her doğrultuda tasarım ve mimarlığa dair izler yakaladığımızı fark ettik. Buradan hareketle farklı ilgi alanlarındaki ilham verici tasarımları disiplinlerden bağımsız olarak bir araya getiriyoruz.

            


>>>>>


Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :