“Yaşayıp Unuttuğumuz İstanbul”

Filiz Yavuz / 03 Eylül 2009
Kadim kent İstanbul’un son 30 yıldaki değişimine kare kare tanıklık eden Gazeteci Kadir Can, “Yaşayıp Unuttuğumuz İstanbul” ile bizi “unutmamaya” davet ediyor.

Kadim kent İstanbul'un son 30 yıldaki değişimine kare kare tanıklık eden Gazeteci Kadir Can, "Yaşayıp Unuttuğumuz İstanbul" ile bizi "unutmamaya" davet ediyor. Can, İstanbul fotoğraflarını "Unuttuğumuz" başlığı altında toplayarak, aynı zamanda kentin geçirdiği değişime dair de ortaya tarihi bir belge koyuyor.

İstanbul Ticaret Odası Prestij Yayınları'ndan çıkan kitap, farkında olmadan yaşadığımız kentin unutulmuş tarihini bizlere, taraf tutmadan anlatmaya çalışıyor. "Ben bir gazeteciyim, tanığım yani ve tanık olduklarımı anlatıyorum. Yorumsuz bir biçimde geçmişteki İstanbul'u gösteriyorum ve ortaya bir tespit koyuyorum: İstanbul önceden böyleydi, diyorum. Bu anlamda da şehri güzelleştirmek için bir çabanın olduğunu görüyorum, ama şehrin kayıplarının olduğunu da biliyorum" şeklinde konuşan Kadir Can, hangi İstanbul'un daha güzel olduğu sorusunun cevabını ise okura bırakıyor.

Kadir Can ile İstanbul'un son 30 yılını konuştuk.


Kadir Can ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :