Hafriyat

Filiz Yavuz / 10 Mayıs 2021
Yeni açılımları, söyleyecek sözleri olan ve bu sözleri söyleyecek bir mekanı; Hafriyat Karaköy'ü oluşturabilen bir potansiyel Hafriyat. Ve birlikte üretmek, kolektif çalışmak isteyen herkese açık bir davet...

Popüler kültürün son derece dinamik bir biçimde ortaya çıkardığı yeni simgelerin ve o simgelere ait bağlamların yarattığı pratik yaşam tanımının peşinden koşan bir çift ayak Hafriyat.

Oryantalist bakış sayesinde, geçmişi süngerle kapatıp bugünlere gelen bir yenilik. Ve bu bakıştan, bu çelişkiden temellenen bir bina.

Sosyolojiyle kurduğu ironik bağlar sayesinde içine kapanmak yerine, grubun elde ettiği mülkiyeti sürekli dağıtarak genişleme yoluna giden bir organizma.

On senedir değişerek, gelişerek ya da dönüşerek, gerileyerek sonra ilerleyerek devam eden bir kurgu.

Sanatı güncel, modern, post modern diye ayırmayan ve hatta bu tür tanımları ayrımcı ve önyargılı bulan birleştirici unsur.

Henüz yeni başlayan birinin işi ile yıllarca emek vermiş birinin işini yanyana asabilen ve bunların hiyerarşik düzene göre yapılmayabileceğini de gösteren bir ibre.

Yeni açılımları, söyleyecek sözleri olan ve bu sözleri söyleyecek bir mekanı; Hafriyat Karaköy'ü oluşturabilen bir potansiyel.

Ve birlikte üretmek, kolektif çalışmak isteyen herkese, özellikle de yaptığı işin tanımı, sanatın tanımına girmeyenlere ve yaptığı işin tanımı ne olursa olsun bir galeride sunulma ihtimali olmayanlara bir davet...


Hafriyat ile 2007 üzerine
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :