YTÜ 1958 Mezunları Buluştu

yapi.com.tr / 15 Mayıs 2008

Yıldız Teknik Üniversitesi 1958 Mezunları, 12-13 Mayıs 2008 tarihlerinde Yıldız Kampüs Oditoryumu'ndaki 50. Yıl töreninde bir araya geldi. Mimarlık, Makine, İnşaat, Elektrik ve Harita bölümlerinden mezun yaklaşık 55 Yıldız Teknikli'nin buluştuğu törende mezunlar plaketlerini fakültelerinin şimdiki dekanlarından aldı. Küçükçekmece Belediye başkanı Aziz Yeniay'ın da katıldığı törenin ardından mezunlar Davutpaşa Kampüsü'nü gezip Hisar Sosyal Tesislerinde akşam yemeği yedi. 13 Mayıs 2008 Salı günüyse mezunlar için boğaz gezisi yapıldı.


Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay (1986 YTÜ Mezunu):
Bu manzara gerçekten çok heyecanlandırıcı. İnşallah bizimde 50.yılımızı görmek, bu şekilde birlikte kutlamak bize de nasip olur. Bir Yıldız mezunu olarak burada olmaktan ve bu tabloyu görmekten çok mutlu ve gururluyum.
 
YTÜMED Mezunlar Derneği Başkanı Mustafa Sözer:

Bizim mezunlarımız Türkiye'nin inşasında her bölgede görev yapmıştır. Bu fedakârca tavrınıza öncelikle teşekkür etmek isterim. Yurt içinde ve yurt dışında okulumuzun adını en iyi şekilde duyuran mezunlarımıza, bu 50. Yıl Mezunları Buluşmasıyla biraz da olsa minnet borcumuzu ödemeye çalışıyoruz. Sonuç olarak bu okul sizin, mezunlar derneği sizindir. Sizleri burada görmekten mutluluk duyuyoruz.


1958 Mezunu Arif Delikanlı:
Bizim zamanımızda okulumuzda 5 bölüm vardı. Şimdi baktığımızda izlediğimiz tanıtım filmlerinden de gördüğümüz gibi Yıldız artık kocaman bir aile olarak geleceğe umut ve başarılarla bakıyor.
Üniversitemizin bu geriye dönük bizi buluşturan faaliyeti bizi gerçekten çok mutlu etti ve bir kadar da duygulandırdı. Türkler daima hafızaları ile iş görürler. Yıldız da hafızası ile yaşıyor. Bu birbirimize bağlılığımızın gelecek nesillerde de devam edeceğine tüm kalbimle inanıyorum.

Mimarlık Fakültesi Dekanı Zekai Görgülü:
Bu kurum bu tabloyla birlikte geleceğini anlatıyor. Bu geleneği oluşturdukları için tüm Yıldız ailesine teşekkür ediyorum. Bizler birer Yıldızlı olarak var oldukça Yıldız'ı var etmeye devam edeceğiz.

Rektör Prof. Dr. Durul Ören:

50 yıl sonra tekrar hoş geldiniz. Sizler bu katılımlarınızla, birbirinize ve üniversitenize bağlılığınızla Yıldız'ın ismini yüceltenlersiniz. Görüyorum ki eşleriniz, çocuklarınız ve torunlarınızla gelmişsiniz; çoğunuzun çocukları burada aynı bölümü okumuş… Ekolü yaşatmaktasınız, teşekkür ederiz.

Biz de Yıldız Teknik ruhunu bu tür etkinliklerle canlı tutmaya çalışıyoruz. Şu anda 3 kampüste 9 fakülte, 3 yüksekokul ve 35 bölümle eğitim veriyoruz. Yurt dışı üniversitelerle kuvvetli bağlarımız var. Erasmus öğrenci değişim programında en çok öğrenci gönderen 5. üniversiteyiz.

Üniversitemizin geçmişine ait belge ve fotoğraf arşivini tamamen dijital ortama aktardık. Bu konuda bize arşivlerindeki fotoğraflardan getirerek ya da taranan arşiv fotoğraflarını inceleyip bilgi aktararak yardımcı olursanız, Yıldız Teknik Üniversitesi'nin tarihini yaşatmak açısından bizi mutlu edeceksiniz.


Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :