VitrA İnovasyon Buluşmaları'nda Tasarımın Yol Haritası Tartışıldı

mimarizm.com / 23 Mart 2012

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu'nun Ar-Ge ekiplerini buluşturan Bozüyük'teki VitrA İnovasyon Merkezi'nde VitrA İnovasyon Buluşmaları adıyla düzenlenen seminerlerin ikincisi, Domus Academy  Business Design Master Programı'nın kurucusu ve direktörü Giovanni Lanzone'nin katılımıyla gerçekleştirildi. Seminer kapsamında "Tasarımın Yol Haritası" başlıklı bir sunum yapan Lanzone; inovasyon, sanat, tarih, sosyal gelişmeler ve kültürel unsurların tasarımın evrimindeki rolüne değindi.

Tasarımın hedefinin henüz var olmayanı üretmek olduğunu vurgulayan Lanzone; bu doğrultuda tasarımcının kendisini henüz görünür olmayanı görmeye hazırlamasının gerektiğini ifade etti. Endüstriyel tasarımcı Erdem Akan'ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen seminerin yuvarlak masa bölümünde; küreselleşme olgusunun ülkelerin tasarım kimlikleri ve marka konumlandırma çalışmaları üzerindeki etkileri tartışıldı. Etkinliklerin ikinci gününde, bu tartışmayı odağına alan bir atölye çalışması düzenlendi.
 
VitrA İnovasyon Buluşmaları; bölgedeki üniversite ve sanayi kuruluşlarında görev yapan mimar, tasarımcı ve araştırmacıların yanı sıra, akademisyen ve öğrencileri, inovasyon üzerinde düşünmeye, tartışmaya ve üretmeye teşvik etmeyi amaçlıyor. Bir sonraki buluşma kapsamında, 5 Nisan Perşembe günü Fransız endüstriyel tasarımcı Bibi Seck'in yönetiminde bir tasarım atölyesi gerçekleştirecek.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :