VİKO, Öğrencilerle Birlikte Yeni Nesil Topraklı Fiş Geliştirdi

mimarizm.com / 13 Mart 2014


Bünyesinde bulunan Ar-Ge merkezinde birçok yeni ürün geliştiren Türkiye'nin elektrik anahtarı ve priz sektöründe öncü kuruluşu VİKO, gençlerin kendilerini geliştirmeleri için olanak yaratmayı sürdürüyor.

VİKO, genç beyinlerin içindeki potansiyeli ortaya çıkarmak ve üniversiteler ile işbirlikleri oluşturmak amacıyla hayata geçirdiği projelerin bir yenisini daha Marmara Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarım Bölümü öğrencileri ile gerçekleştirdi. VİKO'nun Ar-Ge Merkezi ile ortak bir proje geliştiren öğrenciler, topraklı prizi yeniden tasarladılar.


 
Aybüke Aydoğan'ın projesiCem Bakış'ın projesiElif Bozkurt'un projesi


Öğrenciler üretim sürecine dahil oldu

Üniversiteler ile sanayi kuruluşları arasında köprü kurmak gerektiğini vurgulayan VİKO Ar-Ge Merkezi Direktörü Orhan Ünal, "İnovatif tasarımlar ile fark yaratmak, günümüz dünyasının yeni arayışları arasında yer alıyor. VİKO olarak üniversite-sanayi işbirliğine her zaman çok önem verdik. Bu kapsamda rol model olmaya gayret gösteriyoruz. Bugüne kadar Sakarya Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi ve Doğuş Üniversitesi ile çok değerli proje işbirlikleri gerçekleştirdik. Marmara Üniversitesi ile gerçekleştirdiğimiz 'Topraklı Fiş' temalı bu proje ile öğrencilerin endüstri deneyimi kazanmalarına imkan tanıdık. Öğrencilerimizin proje yolculuğuna kattığı farklı bakış açıları bizlere de heyecan verdi." dedi.

VİKO Genel Müdürü Nusret Kayhan Apaydın , "Bu proje ile geleceğin tasarımcılarının keşif yolculuklarına eşlik etmek bizleri çok mutlu etti. Genç endüstri ürünleri tasarımcısı adaylarının endüstri kuruluşlarının gerçek tasarım sorunlarıyla karşılaşmalarını, endüstrinin ciddi çalışma ve üretim koşullarıyla tanışmalarını sağlayarak, profesyonel deneyimlerini artırmak bizim için mutluluk vericiydi. Projeye katkı sağlayan başta Marmara Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarım Bölümü'nün değerli akademisyen ve öğrencileri ile VİKO yöneticilerine teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

Marmara Üniversitesi Proje Yöneticisi ve Endüstri Ürünleri Tasarım Bölümü Yrd. Doç. Dr. Arslan Özbiçer ise, "Tasarımla üretimi birlikte ele alan endüstri kuruluşları ile işbirliği yapmak bölümümüzün en büyük hedefleri arasında yer almaktadır. Bu proje ile henüz eğitim aşamasında olan öğrenciler, profesyonel veriler doğrultusunda tasarım yapma deneyimi yaşadılar. Tasarımın artı bir değer olduğu yaklaşımı ile bölümümüz öğrencilerine katkıda bulunan VİKO'ya çok teşekkür ederim." şeklinde konuştu.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :