Vasıf Kortun CIMAM Yönetim Kurulu'nda

mimarizm.com / 22 Ağustos 2013

SALT Araştırma ve Programlar Direktörü Vasıf Kortun, Modern Sanat Müzeleri ve Koleksiyonları Uluslararası Komitesi (CIMAM/ICOM) 2013-2016 Yönetim Kurulu için yapılan oylamada, tüm delegeler arasında en yüksek ikinci oyu alarak yeniden üyeliğe seçildi.

Kortun, 2010 yılından bu yana CIMAM Yönetim Kurulu'nda görev yapıyor; aynı zamanda, Foundation for Arts Initiatives'in yönetim ve Asia Art Archive' in danışma kurulunda yer alıyor.

                              

Modern ve güncel sanat müzeleri ve koleksiyonları uluslararası komitesi CIMAM'ın yıllık konferansı, 12-14 Kasım 2012 tarihlerinde SALT Galata 'da gerçekleştirilmişti. 65 ülkeden 200'ün üzerinde müze ve sanat uzmanının katıldığı konferans SALT'ın işbirliğinde düzenlenmişti.


CIMAM Hakkında
CIMAM, uluslararası müzeler konseyi ICOM'un, 20. ve 21. yüzyıl sanat eserlerinin koleksiyonu ve sergilenmesinde felsefi, etik ve gündelik konulara odaklanan uluslararası komitesidir. Modern ve güncel sanat kurumlarının yöneticileri ve küratörlerinden oluşan CIMAM'ın temel hedefleri şunlardır: Bilimsel bilginin paylaşılması; müzeler ve görsel sanat alanı çalışanlarının uluslararası düzeyde iş birlikleri kurması; sanat kurumlarının işlev ve rollerinin sosyal ve kültürel büyümenin araçları olarak daha iyi anlaşılması; mesleki standartların geliştirilmesi; kurumlar ve çalışanların gelecekteki olası konu ve ihtiyaçları ile bunlara uygun çözümlerin belirlenmesi.

 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :