Üretken Alanlara Bulaşma Platformu KONTRAAKT Yazdı...

mimarizm.com / 11 Ekim 2013

İçinde farklı dinamikleri ve grupları barındıran, farklı sözler üretme platformu KONTRAAKT'ın, Uluslararası Mimarlık Bienali (IABA) kapsamında hazırladığı dijital fasikül yayına girdi.


                             

Fasikül fasikül çıkan dijital yayınlardan, ses kayıtlarından, twitter'daki #kontraakt etiketinden takip edilebilen KONTRAAKT; bir yandan tasarım, mimarlık, kent, sanat, tasarım, politika, medya çerçevesinde alanlar üretirken, diğer yandan sergileme, tartışma, konuşma faaliyetlerinde bulunan bir buluşma ve 'bulaşma' platformu...

Cenk Dereli ve Yelta Köm'ün, Antalya Mimarlık Bienali'nde Creative Iniative tarafından düzenlenen serginin katılımcılarından Onat Öktem, Can Sucuoğlu, Elif Ensari, Fatih Yavuz, Emre Savural ve Ece Sıla Bora ile yaptığı söyleşiye IABA fasikülünden ulaşabilirsiniz.


KONTRAAKT hakkında:

Tasarım, mimarlık, kent, sanat, tasarım, politika, medya çerçevesinde alanlar üretir, sergiler, tartışır, konuşur. Durumlar karşısında pozisyonlar üretir, sabit kalmaz, harekete geçer.

Fasikül fasikül çıkan dijital yayınlardan, ses kayıtlarından, twitter'daki #kontraakt etiketinden takip edilebilir. Ne olduğu bilinmeyen, ne olduğunu bilmeyen, bozulmaya, yerinden olmaya, karışmaya, bulaşmaya, bulaşılmaya açık olan bir mecradır.

"Filozofların ardından ilahayatçılar gelir, ama onlar hakkında sessizliğimi koruyup Camarina çamuruna çomak sokmasam ve o nahoş bitkiye hiç dokunmasam belki hakkımda daha hayırlı olur, çünkü bunlar son derece kibirli ve alıngan insanlardır, sonra sözlerimden bin türlü sonuç çıkarıp alayı üzerime saldırır ve söylediklerimi yutmam gerekir, yutmayacak olsam anında beni sapkın ilan ederler." 

Erasmus, Deliliğe Övgü, s.140


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :