Pipet Kafa!

Filiz YAVUZ / 11 Mart 2009Pekala herhangi Pixar animasyonundan, örneğin Wall-E'den fırlamış olabilirdi R 20th Century'nin robotları ya da bu robotlar 20th Century Fox ve Blue Sky Studios ile işbirliği yapan Oscar ödüllü Chris Wedge'in animasyonu "Robotlar"da rol kapabilirlerdi. Fakat karşımıza animasyon tadında bir sergide çıktılar 2008'in sonlarında.

Hayatın telaşı içinde, hayal dünyamızın derinliklerindeki çocukları gülümseten kişi, "R 20th Century"nin tasarımcılarından Rusti D. idi.

Sempatimizi gizlemeden izlediğimiz bu eğlenceli robotlar en çok da çocukların figüratif heykellere ve oyuncaklara karşı bakış açısını değiştirdi. Bilgi çağının çocukları bilgisayarların başından kalkmazken, ebeveynlerin zaman zaman özlemle andığı, kendi çocukluklarının yaratıcı oyuncaklarını andıran bu robotlar, dijital robotların tahtını sarsmasa da en azından çocukların hafızalarından renkli imajlar olarak kaldılar.

Yeniden tüketilebilir robotlar

Arjantinli tasarımcının yeniden tüketilebilir objeleri, kırılmış oyuncakları ve endüstriyel plastik parçaları kullanarak yarattığı turuncu antenli, yeşil kollu, gri miğferli, çizgili gövdeli figürlerin yapımında en çok "pipet" kullanıldı...

R 20th Century'nin tasarımlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız.Robotları görmek için lütfen ilerleyiniz.

İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :