Orfis'den Anahtar Kelimeler: Tasarım, Yüz Yüze İletişim, Satış Sonrası Hizmet

mimarizm.com / 28 Ekim 201117. Yapı Fuarı – Turkeybuild İzmir'in en ilgi çekici standları arasında yer alarak, 'Altın Mıknatıs' Amacına Uygun Düzenlenmiş Stand Ödülleri'nde üçüncülüğe değer görülen Orfis'i ziyaret ederek, Pazarlama İletişim Müdürü Pelin Pelis ile, firmanın faaliyet alanlarını ve gelecek planlarını konuştuk.


Orfis, sektördeki hangi boşluğu doldurmak üzere kuruldu?

Bizim İzmir'de ya da İzmir dışında bir bayimiz yok. Pınarbaşı'nda yerinden üretim ve direkt butik satış yapıyoruz. İç mimarlarımız ve endüstriyel tasarımcılarımız, müşterilerimizle birebir, yüz yüze iletişim kuruyorlar. Gerekirse söz konusu mekana gidip ölçü alıyor ve buna göre render hazırlıyorlar. Tasarlanan ofisle uygulama sonrası ortaya çıkan ofis, birbiriyle örtüşüyor. Ürünler üzerinde, kendi renk skalamız dahilinde, müşteriye özel modifikasyonlar yapabiliyoruz. Sıfırdan üretim yapmıyoruz ama olan tasarımlarımızı isteğe göre adapte ediyoruz.

Ekibiniz kaç kişiden oluşuyor?

7 kişilik bir satış ekibimiz var. İki kişi, Orçelik metal mobilyalara bakıyor. Ama herkes ihtiyaçlar doğrultusunda dönüşümlü olarak ahşap ya da metalle ilgilenebiliyor. Ahşapta da ikisi endüstriyel tasarımcı, biri iç mimar olmak üzere üç kişilik bir ekibimiz var. Her türlü tasarımsal müdahaleyi onlar gerçekleştiriyor.

Sizce müşterileriniz neden Orfis'i tercih ediyor?

Az önce de vurguladığım gibi, bir kere yüz yüze satış yapıyoruz ve butik çalışıyoruz. Fiyat rekabeti yapmıyoruz, ama kaliteli ürünleri uygun fiyata sunduğumuzu söyleyebiliriz. Satış sonrası hizmet konusunda çok hassasız; herhangi bir sorun yaşanması durumunda hemen çözüm üretmek için harekete geçiyoruz. Modern tasarımlarla üretimden satış yapıyor olmamız, müşteri için de bir avantaj oluyor.

Ürün gruplarınız neler?

Sadece ahşap mobilya değil, koltuk üretimi de yapıyoruz. Aynı zamanda Bürosit'in Ege bayisiyiz. Oturma gruplarında ergonomi, bizim için öncelikli özelliklerden biri.

Müşteri portföyünüz kimlerden oluşuyor?

Fabrika gibi büyük ölçekli projeler olabildiği gibi, muayenehane gibi küçük projeler de yapabiliyoruz. Ofis mobilyası çok sık tüketilen bir ürün değil. Uzun bir karar süreci var. Showroom'umuza gelen müşterilerimiz en az 2 haftalık bir karar süreci yaşıyor. Sunduğumuz ürünlerin ekonomik olması, elbette belirleyici unsurlardan biri.

Peki tanıtım konusunda özel bir çalışmada bulunuyor musunuz?

Şu anda öncelikle İzmir'e daha sonra ise Ege Bölgesi'ne odaklanıyoruz. Belki bir iki yıl içerisinde Türkiye geneline ve en nihayetinde yurt dışına açılabiliriz. Yurt dışı fuarlarını takip ediyoruz. Hatta bu yıl, alanımıza ilişkin fuarlara katılmayı planlıyoruz.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :