Niekée Centre, Hollanda

yapi.com.tr / 12 Haziran 2007

 Eğitim dendiğinde aklınıza ilk gelen kelimeler 'kasvetli ve katı' ise, LIAG'ın Hollanda'daki yeni Niekée Centre binası fikrinizi tamamıyla değiştirecek. Niekée ile eğitimin dinamik fantazi dünyasının yepyeni renk ve şekilleriyle tanışacaksınız.

LIAG tarafından tasarlanan The Roermond etkinlik, eğitim ve rekreasyon binası, öğrencileri için heyecan verici ve oyunlu bir alan yaratıyor. Yapının alışılmışın dışındaki tasarımında sınıflar merkez avluya doğru akıyor. Tamamı transparan ve parlak renkli, taşıyıcı beton birimler 27 farklı standard renkte metalle desteklenmiş. 


Gamsız, sabun köpüğü görünümüne ve bilim kurgu sahnelerini andıran cephesine rağmen Niekée eğitim işini ciddiye alan bir bina. Sakin çalışma odaları, rahat ve  güvenli öğrenci odaları, neredeyse transparan bir görünüm sunan atölye alanları tamamen kullanıcıların ihtiyaçları esas alınarak tasarlanmış. Okul müfredatında yer verilen disiplinler arasında yapı, metal işçiliği ve mühendisliğin yanı sıra grafik, ticaret ve satış da yer alıyor.

Yapı, pek çok diğer okulun farklı amaçlardaki aktiviteleri için de oldukça kullanışlı. Mart ayı sonunda kullanıma açılan yapı iş ve sosyal amaçlı organizasyonlar için de salonlara sahip. Orijinal metin için tıklayınız LIAG web sitesi için tıklayınız Fotoğraflar: Iemke Ruige


Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :