"Modernleşmenin Yarattığı Düz Dünyaya Duygu ve Anlam Katmak Bizim Elimizde"

mimarizm.com / 10 Ocak 2013

HP - Karim Rashid işbirliği, dekoratörlere dijital baskı dünyasının kapılarını açıyor. Dünyaca ünlü tasarımcının imzasını taşıyan dijital baskı ürünleriyle yeni fırsatlar hayata geçiyor.

Dünyanın en önemli tekstil ve iç dekorasyon fuarı Heimtextil'deki HP standını tasarlayan Karim Rashid, HP'nin dijital baskı alanında sunduğu çözümlerin ilham veren, en güzel örneklerini bu fuarda yansıtıyor. HP, dijital baskı imkanlarını, yenilikçi iç mimarların kullanımına sunuyor.

HP ve Rashid işbirliği aynı zamanda HP'nin dijital baskı kalitesini de gözler önüne seriyor. HP teknolojisini kullanarak tasarımcılar yaratıcılıklarını ortaya koymak için yeni bir imkan kazanıyor ve kişiye özel tasarımları daha verimli yöntemlerle, tüketicilerin ihtiyaçlarıyla örtüşen şekilde oluşturma fırsatı yakalıyor.


"Modernleşmenin yarattığı düz dünyaya duygu ve anlam katmak bizim elimizde"

Karim Rashid
, HP için tasarladığı standa ilişkin şunları söyledi:

"Yaşadığımız dünya giderek daha fazla görselliğe ve bilgiye meraklı hale geliyor. Bu ortamda, süslemeler bir iletişim metodu olarak karşımıza çıkıyor; kullanılan objelere, yüzeylere ve malzemelere doku, boyut, desen, derinlik ve ruh katıyor. Modernleşmenin yarattığı düz dünyaya duygu ve anlam katmak ise bizim elimizde. HP'nin Heimtextil fuarındaki standı dijital dünyaya açılan bir portal gibi. HP'nin dijital baskı teknolojisindeki başarısına vurgu yapmak için, desenleri envai çeşit değişik alana uygulayarak, katalog gibi durmayan sürükleyici ve işlevsel bir alan yarattık."

"Farklı ve özgün tasarımları özel reprodüksiyonlarla gerçeğe taşıyoruz"

HP Sign & Display MEMA Pazar Geliştirme Müdürü Yeliz Alaman ise bu işbirliğine dair şu değerlendirmede bulundu:

"HP'nin dijital baskı alanındaki başarılı teknolojisini göstermek için Karim Rashid ile işbirliği yapmaktan büyük gurur duyuyoruz. Burada oluşturduğumuz trend, kişisel zevkleri yansıtan, marka imajı etrafında özelleştirilmiş tasarımları kullanarak farklılaşmakla ilgili. HP teknolojilerini kullanarak, ilham veren, farklı ve özgün tasarımları kısa sürede özel reprodüksiyonlarla gerçeğe taşıyoruz."HP'nin bulut özellikli iç dekorasyona özel dijital duvar kaplama çözümü, Heimtextil fuarındaki örneklerle sınırlı değil. Firma, duvar kaplamaları için yeni bir dijital baskı çözümünü piyasaya sunduğunu da bu fuar vesilesiyle açıkladı.

Yeni çözüm, baskı hizmetleri sağlayıcıları (PSP) ve duvar kaplama üreticilerine hızla gelişen özel dekorasyon pazarındaki fırsatları değerlendirmeleri için destek oluyor. HP WallArt Çözümü duvar kaplamalarının tasarım, görselleştirme ve üretimini basitleştiren, kullanımı kolay, bulut tabanlı bir web hizmeti. HP, ayrıca yeni iş ortağı AVA aracılığıyla renk yönetimini iyileştirecek, tasarım ve baskı süreçlerindeki verimlilik oranını artıracak RIP yazılımını sunuyor.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :