"Mimarlar Dik Durur!"

mimarizm.com / 04 Mart 2011
Doğan Hasol, yeni kitabı "Mimarlar Dik Durur! İlginç Öyküler" ile okuyucuları, mimarlık dünyasının bilinmeyen kıvrımlarında kâh keyifli, kâh düşündürücü bir yolculuğa çıkarıyor. Hasol, öğrenciliğinden bugüne kadar bizzat içinde yaşayarak tanığı olduğu ya da dinlediği bazı ilginç olayları belleğinin süzgecinden geçirip duru ve akıcı bir dille okuyucularına aktarıyor.

Tümüyle gerçek olay ve kişilerden oluşan, herhangi bir yakıştırmanın ya da kurgunun söz konusu olmadığı kitap, mimarlık dünyamızın belli bir dönemine değişik bir bakışla ışık tutuyor. Kitapta; Sedad Hakkı Eldem'den Vedat Dalokay'a, Bruno Taut'tan Mario Botta'ya, Turgut Cansever'den Aydın Boysan'a, Erol Akyavaş'tan Bedri Rahmi Eyüboğlu'na, Celal Bayar'dan Adnan Menderes'e çok sayıda mimar, sanatçı ve siyasetçi bugüne kadar bilinmeyen ilginç öyküleriyle okurların karşısına çıkıyor.

Mimar – Karikatürist Güngör Kabakçıoğlu'nun mimar portreleri ve karikatürleriyle görsel açıdan zenginleştirilen "Mimarlar Dik Durur! İlginç Öyküler", yalnızca mimarların değil mimarlığa yakınlık duyan ya da belli bir döneme mimarların penceresinden göz atmak isteyecek herkesin ilgisini çekecek.

Hasol'un yeni kitabı "Mimarlar Dik Durur! İlginç Öyküler", yemkitabevi.com'dan ve YEM Kitabevlerinden temin edilebilir.


ISBN: 978-9944-757-49-2
Barkod:  9789944757492
Boyut: 14,5 x20,5 cm
Kapak:  Karton Kapak
Sayfa: 150
Yayıncı: YEM YAYIN
Dil: Türkçe
Fiyat:
 15 TL
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :